Logo: Szprotawa

Aktualności

Lokal gastronomiczny w zabytkowych wnętrzach do wydzierżawienia

Burmistrz Szprotawy przeznacza do dzierżawy pomieszczenia znajdujące się w budynku dawnego klasztoru Magdalenek. Zabytkowe wnętrza przeznaczone zostały do prowadzenia klimatycznej kawiarni, restauracji, winiarni lub innego lokalu gastronomicznego.
Lokal prowadzony ma być w znajdującym się w śródmieściu, 700-letnim budynku dawnego klasztoru Magdalenek, który po długiej przerwie budzi się do życia. W nowej odsłonie działać będzie jako Centrum Aktywności Społecznej. Obok kawiarni, w podziemiach, znajdują się zabytkowa sala renesansowa z wejściem do gotyckiej piwnicy, które to pomieszczenia są niebywałą atrakcją dla zwiedzających. Na I piętrze swoją siedzibę będzie miało Centrum Seniora, natomiast na drugim piętrze dla zwiedzających prowadzona będzie Izba Historii i Galeria Zbiorów Regionalnych.
 
Mamy nadzieję, że lokal stanie się centralnym punktem spotkań towarzyskich Szprotawian i gości odwiedzających Szprotawę, gdzie w pięknym otoczeniu będzie można smacznie zjeść i skosztować wybornego wina.
Obiekt do prowadzenia kawiarni składa się z 7 pomieszczeń o łącznej pow. 115,81 m2.
Dodatkowo, w ogrodzie przy fontannie będzie można prowadzić letnią kawiarnię na świeżym powietrzu.Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przetargu na prowadzenie lokalu.
 
Treść zarządzenia do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Lokal do wydzierżawienia

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa