Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Zostaw karmę w kotomacie!

Co to jest „kotomat”? To pierwszy w Szprotawie kontener, w którym można zostawiać pożywienie dla wolno żyjących kotów. Zebrana karma pozwoli przetrwać zimę oraz wesprze ich zdrowie.
Szprotawski ratusz całym sercem pomaga bezpańskim zwierzętom. Po adopcji ratuszowych kociaków, z inicjatywą stworzenia punktu zbiórki żywności dla wszystkich wolno żyjących milusińskich wyszedł burmistrz Mirosław Gąsik oraz urzędnicy zaangażowani w opiekę nad czworonogami. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Na Osiedlu Chrobrego, przy sklepie Intermarche stanął kolorowy kontener na karmę – kotomat.
 
Zachęcamy mieszkańców, którym nie jest obojętny los bezdomnych kotów do wspierania akcji i pozostawiania pożywienia w przygotowanym kontenerze. Specjalnie przeznaczona dla kotów karma, w szczelnie zamkniętych opakowaniach, może być w formie suchej bądź mokrej, choć zimą lepsza jest karma sucha, gdyż nie zamarznie. Przekazywane artykuły żywnościowe powinny być dobrej jakości, ponieważ odpowiedni skład pożywienia wspiera zdrowie zwierzaków i eliminuje przyczyny wielu chorób. Odbiorem żywności i dokarmianiem kotów zajmują się wolontariusze z Fundacji Oczami Kota.
 
- Niezwykle cieszy mnie, że ostatnio tak wiele dobrego dzieje się wokół nas – mówi burmistrz. Szprotawianie inicjują coraz więcej szlachetnych akcji. To bardzo buduje i jest prawdziwym powodem do dumy. Jesteśmy otwarci i chętni do wpierania potrzebujących, a szczególnie naszych małych bezbronnych braci. Dziękuję działaczom Fundacji Oczami Kota oraz Fundacji Spełnienie za pomalowanie kontenera na żywność, a także wszystkim osobom, które wsparły mnie w realizacji tego projektu, który podkreślam jest projektem pilotażowym. W przypadku pozytywnego odzewu, podobne kotomaty staną w pobliżu każdego szprotawskiego marketu. Mam nadzieję, że pozytywna energia będzie siłą napędową kolejnych tak zacnych przedsięwzięć.
 
Więcej informacji dotyczących możliwości finansowego wsparcia bezdomnych zwierząt, a także przekazywania 1% podatku na ten cel można uzyskać na profilu fb Fundacji Oczami Kota https://www.facebook.com/FundacjaOczamiKota

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL