Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Prezent dla szprotawskich berbeci

Nowy Rok wita mieszkańców niespodzianką! Jak na przyjazną gminę przystało, od 1 stycznia 2021 roku, w wyjątkowy sposób będziemy przyjmować do naszej społeczności nowo narodzonych Szprotawian. Każdy berbeć otrzyma powitalny prezent, jako podziękowanie oraz wyraz ogromnej radości z przyjścia na świat i zamieszkania właśnie w Szprotawie.
„Dzień dobry w Szprotawie” – takim hasłem będziemy witać nowo narodzone dzieci w naszej przyjaznej i otwartej gminie – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.Narodziny dziecka to zawsze dla rodziców wyjątkowe wydarzenie i niezapomniany moment. Dlatego również chcę wraz z radnymi Rady Miejskiej w Szprotawie, w imieniu lokalnej społeczności, w szczególny sposób wyróżnić i uhonorować pojawienie się każdego nowego mieszkańca. Od 1 stycznia tego roku rusza program „Wyprawka dla berbecia”, w ramach którego każdy szprotawski maluszek otrzyma powitalny upominek. W skład pamiątkowej niespodzianki wchodzić będzie bodziak, kocyk z podusią, kolorowa pieluszka oraz książeczka.
Tym drobnym gestem chcę pokazać i upewnić mieszkańców, że każdy Szprotawianin jest ważny, że Szprotawa jest ważna i może być nadzwyczajna, jako miejsce do mieszkania i posiadania rodziny. W końcu, że program budowy przyjaznej gminy krok po kroku staje się rzeczywistością. A my, mieszkańcy, jesteśmy jego najważniejszą i najistotniejszą częścią. Marzę, aby każdy w naszej gminie czuł się jak u siebie w domu, otoczony przyjaznymi i serdecznymi ludźmi oraz pewny wsparcia, które w razie potrzeby zawsze otrzyma.
Zapraszam więc, rodziców czy opiekunów prawnych nowo narodzonych dzieci do uczestnictwa w programie. Oby z miesiąca na miesiąc było nas coraz więcej!
 
Szczegóły przyznawania wyprawek dla każdego dziecka urodzonego w okresie od 1 stycznia 2021 roku już wkrótce. Wniosek o przyznanie wyprawki będzie można złożyć w terminie 6 miesięcy od narodzin dziecka.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL