Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Nowa linia do Zielonej Góry ruszyła

2 stycznia br. po raz pierwszy w drogę wyruszył autobus nowego połączenia relacji Szprotawa - Zielona Góra. Kurs 101 rozpoczyna bieg na szprotawskim dworcu, dalej jedzie rzez Henryków, Dzikowice, Borowinę, Długie, Nowe Miasteczko, Nową Sól, na Zielonej Górze kończąc.
Kursy do Zielonej Góry cieszą się największym powodzeniem. Dlatego, zgodnie z sugestiami mieszkańców, uruchomiona została kolejna linia, która przebiega przez Dzikowice, Borowinę, Długie, Nowe Miasteczko, a w Nowej Soli oprócz postoju przy dworcu kolejowym, autobus zatrzyma się również przy nowosolskim szpitalu.
 
- Cieszę się, że mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z uruchamianych kolejnych, nowych połączeń - mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - To dzięki determinacji osób, którym na sercu leży walka z wykluczeniem komunikacyjnym, powstała linia skierowana do młodzieży czy dorosłych dojeżdżających do pracy, a przede wszystkim do osób korzystających z opieki medycznej nowosolskiej placówki  szpitalnej. Działania te to ważny element budowania przyjaznej gminy.
 
Do Zielonej Góry i z powrotem do Szprotawy nową linią dostaniemy się trzy razy dziennie w dni robocze, jeden kurs tam i z powrotem uruchamiany jest również w soboty. Cały czas kursuje również linia 100 przez Siecieborzyce i Kożuchów, która oferuje przejazdy dwa razy dziennie w dni robocze, raz dziennie w soboty z dodatkowym kursem wieczornym w piątki i niedziele. Ponadto aż cztery razy dziennie przez cały tydzień mieszkańcy mogą dostać się na stację kolejową w Lesznie Górnym, gdzie przyjazdy autobusów są skorelowane z ruchem pociągów w kierunku Legnicy i Wrocławia.
 
- Po wprowadzonych zmianach związanych z utworzeniem nowej linii do Zielonej Góry i dodaniem wieczornego kursu do Leszna Górnego mieszkańcy zyskali naprawdę atrakcyjną ofertę połączeń - mówi Bartosz Sokołowski, który 2 stycznia zainaugurował pierwszy przejazd linii 101. - Przypomnę, że w sumie ze Szprotawy do Zielonej Góry i z powrotem kursuje teraz w dni robocze pięć gminnych kursów. To już naprawdę przyzwoita liczba połączeń, których od lat brakowało. Dziękuję burmistrzowi Mirosławowi Gąsikowi za przychylność dla moich działań. Cieszę się, że wspólnie możemy budować lepszy transport publiczny dla mieszkańców.
 
Aktualny rozkład jazdy dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego pod linkiem: https://szprotawa.pl/PL/3334/Rozklad_jazdy_autobusow/
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL