Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Wkrótce rusza przebudowa ulicy Piłsudskiego w Szprotawie

Nowy rok to nowe inwestycje drogowe obejmujące zarówno miasto, jak i tereny wiejskie. Jako pierwsza w Szprotawie od podstaw wybudowana zostanie ulica Piłsudskiego. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.
- Na terenie naszej gminy zewidencjonowanych mamy jeszcze wiele dróg, które są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają pilnej interwencji – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Sukcesywnie ulice te będą modernizowane czy budowane od podstaw. Niestety wieloletnie zaniedbania w tym zakresie oraz pozostawione ogromne zadłużenie budżetu gminy mocno utrudniają podjęcie szybkich działań zmierzających do stworzenia kompleksowej sieci bezpiecznych i komfortowych dróg gminnych. Do tego dochodzą jeszcze kosztowne zadania związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury drogowej. Nie czekam jednak na cud, tylko wszelkimi możliwymi sposobami staram się wygospodarować pieniądze, mocno posiłkując się również wsparciem zewnętrznym – unijnym i krajowym, aby Szprotawianie mogli cieszyć się z komfortowych warunków życia w bezpiecznej i przyjaznej gminie.
 
W ramach planowanego zadania na całej długości wykonane zostanie odwodnienie, droga zostanie utwardzona, ułożone zostaną krawężniki oraz betonowa kostka brukowa. Wykonane zostaną również dojazdy do posesji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL