Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

O Szprotawie głośno w Senacie

Po raz pierwszy w historii senatorzy Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z sukcesem głosowali za realizacją inwestycji w Szprotawie. To dzięki intensywnym zabiegom lubuskiego Senatora Wadima Tyszkiewicza modernizacja szprotawskiego szpitala jest na wyciągnięcie ręki.
14 stycznia br. Senat RP większością głosów przyjął poprawki do ustawy budżetowej z inwestycjami wywalczonymi przez lubuskich senatorów, z naszym Honorowym Obywatelem Wadimem Tyszkiewiczem na czele. Wśród projektów dla Lubuszan, zgłoszonych do ujęcia w budżecie państwa, znalazł się m.in remont i modernizacja szpitala w Szprotawie. Wprowadzone przez Senat poprawki oznaczają, że ustawa wróci teraz do Sejmu.
 
- Po raz kolejny z satysfakcją mogę potwierdzić, że zgoda i współpraca zawsze popłacają – z entuzjazmem mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Efektem przyjaźni, ale też ogromu pracy wykonanej z Senatorem Wadimem Tyszkiewiczem oraz Kierownikiem UM Janem Litwinką, jest włączenie zadania inwestycyjnego do ustawy budżetowej. To kolejny dowód, że zawsze trzeba szukać płaszczyzny porozumienia, jednoczyć się, ale również dzielić się z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Po prostu trzeba być razem. O Szprotawę dotychczas nikt nie walczył w Parlamencie RP. Teraz, już po raz kolejny, Senator Tyszkiewicz udowadnia, że Szprotawa naprawdę jest mu bliska. W imieniu wszystkich mieszkańców oraz swoim własnym serdecznie dziękuję naszemu wielkiemu przyjacielowi Senatorowi Wadimowi Tyszkiewiczowi za okazywaną naszej gminie troskę i wsparcie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL