Logo: Szprotawa

Kalendarium

9 maja 2010: w Zielonej Górze obchodzony jest jubileusz 100-lecia kolejki Szprotawskiej

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Ponawiamy akcję darmowych maseczek dla każdego

W najbliższy czwartek, tj. 25 marca br. powtórzymy rozdawanie bezpłatnych maseczek mieszkańcom naszej gminy. Zachęcamy do odbioru pakietu 4 maseczek i korzystania z ochrony, dzięki czemu przyczynimy się do zahamowania szalejącej pandemii. 
Maseczki można będzie odbierać w oknie Sali Rycerskiej UM w Szprotawie (naprzeciw Sklepu Żabka), 25 marca br., w godz. 16.00 do 18.00.
 
- Trwająca od początku tygodnia akcja rozdawania maseczek cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców - informuje burmistrz Mirosław Gąsik. – W sołectwach, w których funkcjonują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, maseczki rozdawali strażacy. W pozostałych miejscowościach, od wtorku, 23 marca, maseczki można odbierać u sołtysów. Aby wszyscy mieszkańcy mogli otrzymać, zgodnie z rządową dyspozycją, po 4 maseczki apeluję ponownie o odpowiedzialność i jednokrotne pobieranie pakietu. Dziękuję raz jeszcze sołtysom, członkom OSP, pracownikom ratusza, biblioteki i Szprotawskiego Domu Kultury za pomoc w rozdawaniu maseczek. Wszystkim Mieszkańcom życzę wiele zdrowia i mam nadzieję, że wspólne zdyscyplinowanie i zachowywanie zasad sanitarnych przywróci nam normalność, którą wspominamy z ubiegłych lat.
 
Do Szprotawy trafiło blisko 82 tysiące maseczek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Lubuską akcję koordynuje Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który apeluje o odpowiedzialne podejście do nałożonych obostrzeń i wymogów sanitarnych. Pomóc ma w tym noszenie maseczek zakrywających nos i usta, częste mycie i dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu oraz ograniczenie wyjść i spotkań do niezbędnego minimum. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL