Kalendarium

15 sierpnia 1945: Uruchomienie zakładów dziewiarskich (późniejsza „Milana”) w powojennej Szprotawie

Aktualności

Dotacja na kolejne laptopy dla szprotawskich szkół

Wkrótce kolejne laptopy trafią do szkół w Gminie Szprotawa, która po raz drugi otrzymała blisko 95 tys. dofinansowania w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” na zakup sprzętu komputerowego. Umowa z wykonawcą zadania podpisana została 15 czerwca br.
 
Zadanie zrealizuje firma SYSTEM-IT Sp. z o.o., Sp. k. ze Szczecina, za kwotę 94.454,16 zł brutto. W ramach zawartej umowy zakupionych zostanie 29 kompletów przenośnych komputerów– laptopów wraz z oprogramowaniem, myszką i torbą do laptopa. Trafią one do 7 szkół gminnych, które następnie przekażą je najbardziej potrzebującym uczniom z rodzin wielodzietnych (3+), w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki temu uczniowie będą mogli kontynuować naukę w systemie zdalnym.
 Zakup w całości sfinansowany będzie z projektu grantowego „Zdalna Szkoła+” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON