Kalendarium

24 czerwca

Aktualności

NA FABRYCZNEJ PRACA WRE

Trwają roboty drogowe na ulicy Fabrycznej w Lesznie Górnym. Generalny remont drogi możliwy jest dzięki unijnym pieniądzom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, po które śmiało sięgamy, aby mieszkańcom szprotawskich wsi żyło się lepiej.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik przybliża szczegóły prowadzonego przedsięwzięcia: - Fabryczna to kolejna ulica, którą w Lesznie Górnym budujemy od podstaw. Mocno zniszczona już nawierzchnia tej drogi zastąpiona zostanie nowym asfaltem. Natomiast, z uwagi na jej zabytkowy charakter i wytyczne Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w miejscach, gdzie obecnie jest kostka brukowa, przełożona zostanie ona w taki sposób, aby zniwelować istniejące nierówności.
 
Aktualnie, prowadzone są tam roboty ziemne obejmujące humusowanie poboczy, kładzenie kanalizacji deszczowej oraz prace przygotowawcze przed położeniem chodnika.
Generalne remonty czy budowa nowych dróg w naszej gminie możliwa jest dzięki zewnętrznym środkom  pomocowym, o które systematycznie, a co najważniejsze, z sukcesem ubiegamy się. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wspierają rozwój Szprotawy udzielając nam tego wsparcia. Słowa podziękowania kieruję również do moich współpracowników odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy krajowych i zagranicznych. Drogie Panie wykonujecie naprawdę kawał dobrej roboty. Wielkie gratulacje i podziękowania!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON