Kalendarium

18 maja 1864: Umiera urodzony w Szprotawie światowej sławy paleobotanik Heinrich Goeppert

News box

SOWINY BĘDĄ MIEĆ OBWODNICĘ – 1. KROK ROZPOCZĘTY!

Nowoczesna obwodnica ze ścieżką rowerową, wysepkami rozdzielającymi pasy ruchu oraz dwoma rondami i odcinkami wydzielonymi dla autobusów powstanie w dzielnicy Iława w Szprotawie. Nowa infrastruktura drogowa podniesie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Ponadto, pozytywnie odmieni wizerunek tej części miasta.
Mała obwodnica dzielnicy potocznie nazywanej Sowinami przebiegać będzie od ulicy Sobieskiego, spod byłego DZO, do wylotu ulicy Żagańskiej, tuż przy drodze krajowej nr 12. Po drodze przetnie ulice Asnyka i Łokietka.
Planowany projekt zakłada rozbudowę dróg gminnych i skrzyżowań, budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych oraz chodników z doświetleniem przy przejściach dla pieszych. Do tego dojdą: odwodnienie, oświetlenie całego ciągu komunikacyjnego, zjazdy, przystanek autobusowy oraz miejsce odpoczynku rowerzystów.

Dziś, aż trudno sobie wyobrazić przy byłym DZO obszerne rondo, w pobliżu którego powstanie również plac parkingowy, którego usytuowanie przy trasie rowerowej pozwoli na pozostawienie samochodu, by w dalszą drogę udać się rowerem.
 Projektowana obwodnica skróci mieszkańcom dojazd do drogi krajowej nr 12 oraz poprawi warunki przejazdu ulicą Żagańską, od rogatek miasta do wspomnianej krajówki. Wylot Żagańskiej jest aktualnie wyeksploatowany. Przyszła inwestycja wyprowadzi też z miasta ruch ciężarowy wiodący z DK-12 do Małomic i na odwrót.

Trzeba dodać, że projektowane oddzielnie ścieżki rowerowe wzdłuż Sobieskiego i Żagańskiej utworzą wraz ze ścieżką przy obwodnicy pętlę rowerową.

Aktualnie ogłoszony jest przetarg na zaprojektowanie, uzyskanie decyzji i zezwoleń na wybudowanie obwodnicy Sowin w Szprotawie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: SOWINY BĘDĄ MIEĆ OBWODNICĘ – 1. KROK ROZPOCZĘTY!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON