Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Umowa o dofinansowanie na przebudowę przedszkola podpisana

Nowe sale, 15-osobowy oddział dla dzieci z niepełnosprawnościami, dodatkowe zajęcia edukacyjne – to wszystko znajdzie się w nowym Przedszkolu Komunalnym Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. Inwestycja zrealizowana zostanie z unijną dotacją.
13 lipca br. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha podpisał z Zarządem Województwa Lubuskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa z rozbudową Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie”.
Przedsięwzięcie będzie polegało na przebudowie z rozbudową istniejącego budynku wraz z jego doposażeniem w sprzęt dydaktyczny i zagospodarowaniem terenu. W miejscu istniejącego przedszkola powstanie wolnostojący, dwukondygnacyjny budynek w części administracyjnej piętrowy, w pozostałych częściach parterowy z wykorzystaniem istniejącej piwnicy, wyjazdu, parkingu i placu zabaw. Wykonany zostanie w technologii mieszanej – część centralna piętrowa i istniejąca piwnica o konstrukcji głównej żelbetowej, pozostałe skrzydła w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego, montowanego na placu budowy. Dach będzie posiadał konstrukcję drewnianą, pokryty blachodachówką. Obiekt będzie stanowił jedną zwartą bryłę na parterze z 6-cioma salami zabaw dla dzieci wraz z węzłami sanitarnymi dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych i pomieszczeniami porządkowymi, salą wielofunkcyjną, jadalnią z zapleczem socjalno-gospodarczym i szatnią. Na piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjno-biurowe, tj. gabinet dyrektora z sekretariatem, biura dla nauczycieli, gabinet metodyczny, archiwum, WC oraz pomieszczenia socjalne dla nauczycieli.
Rzeczowe zakończenie realizacji inwestycji musi nastąpić najpóźniej do 31.03.2018 r. 
Głównym celem projektu jest poprawa stanu infrastruktury oświatowej w Gminie Szprotawa umożliwiającej rozwój dzieci w wieku przedszkolnym.
Główną grupą docelową są dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat.
Realizacja projektu zapewni dostęp do wysokiej jakości edukacji dla obecnie uczęszczający dzieci i nowo utworzonego 15 osobowego oddziału dzieci z niepełnosprawnościami. Odpowiednie warunki lokalowe i wyposażenie placówki w dodatkowy sprzęt dydaktyczny umożliwią wprowadzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych.
Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, poddziałania 9.3.1 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT”.
Całkowita wartość projektu oszacowana została na kwotę 5.429.445,26 zł, z czego 4 067 520,76 zł będzie stanowiła unijna dotacja. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa