Aktualności

SZPROTAWSKA JEDYNKA Z BARWNĄ ELEWACJĄ I MURALEM

W 2022 roku elewacje dwóch budynków gminnych szkół podstawowych zmieniły się nie do poznania. W ślad za niesamowitą metamorfozą placówki w Siecieborzycach poszła też szprotawska Jedynka. Podobne zmiany już wkrótce czekają obiekty szkolne w Wiechlicach i Lesznie Górnym.
czytaj dalej

NAJZDOLNIEJSI SZPROTAWIANIE ZE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie - Oliwia Prońko, Antonina Sierańska, Maria Szymczak, Maksymilian Wciórka oraz Agata Bachmatiuk, Katarzyna Zielonka, Zofia Szymczyk, Karina Pasicka i Jakub Chmara - zostali tegorocznymi stypendystami Lubuskich Talentów. Nagrodą tą docenieni zostali za wybitne wyniki i osiągnięcia w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
czytaj dalej

CENY ZA WODĘ I ŚCIEKI POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN!

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Wprowadzona na początku 2022 roku szprotawska Tarcza Ochronna objęła również ceny za wodę i ścieki, które przez najbliższe 2 lata pozostaną bez zmian! 
czytaj dalej

Posiedzenie Komisji Budżetu

We wtorek, 6 grudnia br., o godz. 13.30, w Biurze Obsługi Rady, pokój nr 21, II piętro ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej

RATUJEMY SZPROTAWSKI RATUSZ. TRWA KOLEJNA CZĘŚĆ ROBÓT BUDOWLANYCH

Kolejny już etap kompleksowej rewitalizacji dachu ratusza idzie pełną parą. Wymieniono właśnie pokrycie dachowe w części zachodniej budynku. Wykonawca przystąpił do dalszych prac w części wschodniej, aby zdążyć przed końcem bieżącego roku.
czytaj dalej

POTĘŻNE DOFINANSOWANIE NA KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ!

Związek Powiatowo- Gminny odpowiedzialny za organizację połączeń komunikacyjnych w powiecie żagańskim otrzymał 3 miliony złotych dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które pozwolą na kontynuowanie w 2023 roku programu obsługi linii autobusowych. Pieniądze te w znacznej części wesprą Szprotawę.
czytaj dalej

SYSTEM NAWADNIANIA BOISKA W DZIKOWICACH GOTOWY!

Gminną listę już unowocześnionych obiektów sportowych poszerzamy o boisko w Dzikowicach, gdzie wybudowany i oddany do użytku został system nawadniania. Projekt zrealizowano dzięki otrzymanej dotacji celowej w wysokości 30 tysięcy złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego.
czytaj dalej

Singletrack na ziemi szprotawskiej?

Gmina Szprotawa wraz Powiatem Żagańskim oraz innymi gminami uczestniczy w partnerskim projekcie Centrum Wsparcia Doradczego Plus. Jednym z punktów zainteresowań projektu są nowe ścieżki rowerowe, łączące poszczególne gminy naszego powiatu, w tym singletracki.
czytaj dalej

MŁODZI Z FOLKLOREM

19 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach odbył się Młodzieżowy Festiwal Folkloru, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Szprotawie.
czytaj dalej

NOWA DROGA W SIERAKOWIE ODDANA DO UŻYTKU

Zakończyła się modernizacja drogi dojazdowej w Sierakowie. Ważne zadanie, z punktu widzenia funkcjonowania społeczności lokalnej, poprawia stan bezpieczeństwa komunikacyjnego i komfort jazdy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 386

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON