Logo: Szprotawa

Aktualności

Turystyczne obrady w Szprotawie

7 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie obradował Zespół ds. Rewitalizacji Turystycznej Gminy Szprotawa. To jeden z trzech współpracujących ze sobą społecznych zespołów doradczych powołanych na początku br. przez Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.
czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości

101 lat temu spełniły się słowa Mazurka Dąbrowskiego: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Niepodległość została odzyskana. Na pamiątkę tych wydarzeń 11 listopada uroczyście i tradycyjnie mieszkańcy Szprotawy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
czytaj dalej

Dwa parkingi przy cmentarzu oddane do użytku

Odwiedzający szprotawski cmentarz mogą korzystać już z dwóch nowych parkingów. Do użytku oddanych zostało ponad 100 miejsc postojowych.
czytaj dalej

Życzenia z Umania

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości władze partnerskiego Miasta Umań z Ukrainy przesyłają życzenia wszystkim mieszkańcom Szprotawy.
czytaj dalej

Pasowanie uczniów klas pierwszych

6 listopada br., w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Siecieborzycach odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. Dzieci z klasy pierwszej stały się ,,...prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami”.                                                
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W czwartek, 14 listopada 2019 r., o godz. 9.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Posiedzenia komisji Rady Miejskiej

Publikujemy plan posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie do pobrania.
czytaj dalej

Mała rewitalizacja turystyczna w praktyce

Praca powołanych przez Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika społecznych zespołów doradczych przynosi kolejne efekty. Ostatnim przykładem jest wyeksponowanie jednego z nieznanych walorów przyrodniczych naszej gminy, tj. wyjątkowego głazu narzutowego.
czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości w Szprotawie

Władze Samorządowe Gminy Szprotawa oraz Szprotawski Dom Kultury serdecznie zapraszają 11 listopada na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
czytaj dalej

Wizyta u Wojewody Lubuskiego

Sekretarz Gminy Iwona Prokop wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stambulskim oraz Wiceprzewodniczącym Andrzejem Skawińskim udali się 5 listopada br. z wizytą do Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 242

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa