Logo: Szprotawa

Aktualności

Sprzedaż samochodów pożarniczych

Burmistrz Szprotawy ogłasza sprzedaż w drodze przetargu ofertowego nieograniczonego składników rzeczowych majątku ruchomego, stanowiących własność Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

21 czerwca – nieczynny Urząd Miejski

21 czerwca 2019 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. Dzień wolny wynika z zarządzenia Burmistrza Szprotawy w sprawie czasu pracy pracowników Urzędu Miejskiego.
czytaj dalej

Pasowanie przedszkolaków

Za nami tegoroczna uroczystość przyjęcia młodych szprotawian w poczet obywateli  Szprotawy. 11 czerwca br., do ratusza przybyły dzieci-absolwenci przedszkoli oraz  ich rodzice i nauczyciele.
czytaj dalej

Lokal gastronomiczny w zabytkowych wnętrzach do wydzierżawienia

Burmistrz Szprotawy przeznacza do dzierżawy pomieszczenia znajdujące się w budynku dawnego klasztoru Magdalenek. Zabytkowe wnętrza przeznaczone zostały do prowadzenia klimatycznej kawiarni, restauracji, winiarni lub innego lokalu gastronomicznego.
czytaj dalej

Raport i debata o stanie gminy za 2018 rok

Podczas sesji 27 czerwca br., zostanie przedłożony Raport o stanie Gminy Szprotawy za rok 2018, który podsumowuje działania władz samorządowych w ubiegłym roku.
czytaj dalej

O rozwoju z najskuteczniejszym polskim samorządowcem

13 czerwca br., burmistrz Mirosław Gąsik udał się z roboczą wizytą do Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza. Podczas spotkania ustalono plan współpracy obu miast oraz wsparcie w sferze pozyskiwania inwestorów dla Szprotawy.
czytaj dalej

NASZE SZPROTAWSKIE WIĄZARY

Trwa boom na szprotawskim rynku pracy. Z drugim etapem rekrutacji na stanowiska produkcyjne rusza spółka Wiązar System, którą w tym tygodniu odwiedził burmistrz Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

O szczegółach jubileuszu podczas konferencji

12 czerwca  br., w Sprembergu odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Mirosława Gąsika oraz burmistrz Christine Herntier.
czytaj dalej

Pamiętaj o składaniu deklaracji śmieciowej!

Trwa weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zakresie ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Kontrolowane są również budynki, dla których deklaracja nie została złożona.
czytaj dalej

Rajd pokojowy

W godzinach popołudniowych, w środę, 12  czerwca br., na zaproszenie burmistrza Mirosława Gąsika do Szprotawy przyjechała 46-osobowa grupa  młodych rowerzystów z niemieckiego miasta Münster. Młodzież  w ramach projektu „Trasa pokoju 2019”, od kilku dni przemierza Polskę na rowerach. Zaczęli w Oświęcimiu, meta za kilka dni w Berlinie, koło pomnika upamiętniającego Holocaust.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 227

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa