Aktualności

BIBLIOTEKA Z NAGRODĄ

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie otrzymała wyróżnienie w II edycji akcji ,,Biblioteka przyjazna dzieciom’’ i znalazła się na ogólnopolskiej mapie bibliotek, które z zaangażowaniem promują czytelnictwo oraz aktywne czytanie z dziećmi.
czytaj dalej

OSTATNIE SZLIFY PRZED ODDANIEM DRÓG DO UŻYTKU

Generalna przebudowa ulic Akacjowej, Klonowej i Brzozowej w Wiechlicach dobiega końca. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z wygodnych i bezpiecznych dróg, nowych ścieżek rowerowych, chodników oraz miejsc parkingowych. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe.
czytaj dalej

5 PAŹDZIERNIKA – DYŻUR RZECZNIKA KONSUMENTÓW W SZPROTAWIE!

Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który dyżuruje w Szprotawie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Najbliższy dyżur odbędzie się 5 października br.
czytaj dalej

TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY W WIECHLICACH ZAKOŃCZONA

Dzięki 6 mln zł dofinansowania, otrzymanym z unijnych środków w ramach RPO Lubuskie 2020, Szkoła Podstawowa w Wiechlicach przeszła imponującą metamorfozę. Przeprowadzona głęboka termomodernizacja podniosła walory estetyczne, jak również efektywność energetyczną kompleksu składającego się z budynku głównego, budynku byłego gimnazjum, sali gimnastycznej oraz stołówki z łącznikiem.
czytaj dalej

BIEG DZIADOSZAN – ZAMKNIĘCIE ULIC

W sobotę, 7 października br. zapraszamy sympatyków biegania do udziału w XXXII edycji historycznego szprotawskiego Biegu Dziadoszan oraz IV edycji Szprotawskiej 10. Zmotoryzowanych informujemy o czasowym zamknięciu ulic, którymi będzie przebiegała trasa zawodów.
 
czytaj dalej

PO LATACH PRACY ZASŁUŻONA EMERYTURA

Wszyscy pracownicy szprotawskiego ratusza dziękują Paniom Marii Chramędze oraz Wandzie Hałaburze za wspólne spędzone chwile oraz życzą, by czas emerytury był dla Pań nowym rozdziałem życia, który przyniesie uśmiech, spokój i wymarzony odpoczynek.
 
czytaj dalej

LUBUSKI MISTER BUDOWY DLA SZPROTAWY!

Już po raz 29. Lubuska Izba Budownictwa wyróżniła inwestorów, wykonawców i projektantów inwestycji budowlanych. Zmodernizowany szprotawski Stadion Miejski zdobył nagrodę w kategorii "Budownictwo użyteczności publicznej oraz zabytki".
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO PUNKTU "CZYSTE POWIETRZE"

Zapraszamy do korzystania z pomocy oferowanej w punkcie konsultacyjno- informacyjnym w sprawie programu Czyste Powietrze. Biuro nr 9, znajdujące się w Centrum Aktywności Społecznej (Magdalenki) w Szprotawie, parter, tel. 68 376 05 84, czynne jest w czwartki od godz. 7:45 do 15:00 oraz w piątki od godz. 8:00 do 10:45. 
czytaj dalej

DWA MILIONY ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA LIPOWĄ W WIECHLICACH

20 września br. Szprotawa otrzymała promesę, wystawioną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na kwotę 2.000.000 zł. Środki przyznane z Rządowego Funduszu Polski Ład przeznaczone zostaną na przebudową ulicy Lipowej w Wiechlicach.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA W RUCHU NA KLONOWEJ I BRZOZOWEJ W WIECHLICACH

W dniach od 28 do 30 września br., na ulicach Klonowej i Brzozowej w Wiechlicach wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym z powodu prowadzonych robót budowlanych polegających na kładzeniu warstwy ścieralnej nawierzchni. We wskazanym terminie drogi mogą być całkowicie nieprzejezdne. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 428

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON