#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Podpisanie umów na dostawy wozów strażackich

15 września br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na dostawy samochodów strażackich w ramach 15-milionowego partnerskiego projektu wsparcia służb ratownictwa technicznego i przeciwpowodziowego na terenie lubuskich gmin.
czytaj dalej

Rehabilitacja – bezpłatnie i bez kolejek

Bez kolejek można skorzystać ze świadczeń rehabilitacji w Szpitalu w Szprotawie. Leczenie finansowane jest z regionalnego programu operacyjnego Lubuskie 2020. 
czytaj dalej

Trwa wielki projekt likwidacji barier architektonicznych

Szybko i sprawnie posuwają się prace przy realizacji zadania poprawy dostępności osób z niepełnosprawnościami do gminnych obiektów szkolnych. Obecnie trwają roboty budowlane w szkołach podstawowych w Wiechlicach i Długiem.
czytaj dalej

Informacja o kwalifikacji wojskowej

W październiku 2021 r. rusza kwalifikacja wojskowa. Kto musi się stawić na komisję lekarską? W jakich terminach i gdzie będą odbywać się badania? Jakie dokumenty należy mieć ze sobą?
czytaj dalej

Biznes ponad granicami

9 września br., w Sprembergu odbyło się polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze, na które zaproszeni zostali samorządowcy oraz przedsiębiorcy z terenu naszej gminy, pragnący rozwijać działalność i pozyskiwać partnerów biznesowych po drugiej stronie granicy.
czytaj dalej

Borowina i Bobrowice z asfaltowymi drogami dojazdowymi

Zakończyły się prace przy budowie nowych dróg asfaltowych w Borowinie i Bobrowicach. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego mieszkańcy mogą już korzystać z  komfortowych i bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, o które zabiegali od lat.
czytaj dalej

Festiwalowe smaki

Wszystkich smakoszy ulicznego jedzenia i nie tylko burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do Szprotawy na Festiwal Jedzenia i Piwa. W najbliższy weekend, 18 i 19 września br., w centrum miasta pojawi się kilka mobilnych restauracji serwujących potrawy inspirowane kuchniami świata oraz dmuchane atrakcje dla dzieci. 
czytaj dalej

Podziel się kroplą krwi, czekamy na Ciebie!

Już w najbliższą środę, 15 września br., od godz. 9.00 do 12.00 odbędzie się kolejna szprotawska zbiórka krwi, która przeznaczona zostanie na pomoc najmłodszym pacjentom lubuskich szpitali. Na wszystkich, którzy oddadzą krew, jak zwykle czeka niespodzianka.
czytaj dalej

Spisz się! Zostało już niewiele czasu!

Burmistrz Mirosław Gąsik przypomina, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa tylko do 30 września br. Udział w nim jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny. 
czytaj dalej

Pumptrack Szprotawa będzie wyjątkowy w Polsce

Dzieci i młodzież regularnie przyjeżdżają, aby podpatrywać postęp prac przy budowie pumptracka. Już nie możemy się doczekać - mówią. Prace dogląda również burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Na uformowanym podłożu jest właśnie kładziona nawierzchnia asfaltowa. Do zakończenia prac pozostało niewiele.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 328

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON