Aktualności

UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W SZPROTAWIE

Od wtorku, 23 kwietnia br., zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego na czas trwania robót związanych z rozbudową drogi powiatowej, tj. ulicy Młynarskiej i dróg gminnych, tj. Kochanowskiego, 1. Armii, Odrodzenia, Sienkiewicza, Targowej, Głogowskiej i Kościuszki.
czytaj dalej

ZMIANY W SĄSIEDNICH SAMORZĄDACH

Wybory samorządowe przyniosły w naszym regionie wiele zmian. W fotelach włodarzy miast czy gmin zasiądą nowe postacie. Pojawią się również nowe nazwiska w radach samorządowych.
czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. NOWE POMNIKI PRZYRODY I LAS REFERENCYJNY KOŁO POTOKU SUCHA

22 kwietnia obchodzimy największe międzynarodowe święto ekologiczne – DZIEŃ ZIEMI. Ustanowione zostało ponad 50 lat temu, aby popularyzować wiedzę o zagrożeniach życia na Ziemi. Szprotawski ratusz aktywnie włącza się w działania na rzecz ochrony przyrody. 
 
czytaj dalej

DŁUGO WYCZEKIWANY REMONT SZDK STAJE SIĘ FAKTEM! Ponad 3,5 mln zł z KPO dla Szprotawy

Z radością informujemy, że nasza szprotawska przystań kulturalna już wkrótce zalśni nowym blaskiem. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu, budynek SzDK zyska w końcu nową elewację, nowy dach oraz stolarkę drzwiową i okienną. Wyremontowana zostanie również sala widowiskowa.
czytaj dalej

WSPÓLNIE UPIĘKSZAJMY SZPROTAWĘ!

Dobiega końca rewitalizacja podwórka przy ulicy Kopernika 8 w Szprotawie. Mieszkanka przyległego bloku Pani Elżbieta Danielkowska włączyła się do prac, dzięki którym już wkrótce dotychczas zaniedbane miejsce stanie się bezpieczną oazą spokoju i relaksu z placem zabaw oraz uporządkowaną infrastrukturą komunikacyjną.  
czytaj dalej

81. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE

19 kwietnia 2024 r. mija 81 lat od tragicznych wydarzeń w Warszawie, podczas których Niemcy przeprowadzili akcję likwidacji getta. Temu nieludzkiemu okrucieństwu przeciwstawiło się wówczas kilkaset młodych osób z Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz Żydowskiego Związku Wojskowego. Powstanie w getcie upadło, ale stało się symbolem odwagi i bohaterstwa. 
czytaj dalej

BOISKO W WITKOWIE Z PEŁNYM WYPOSAŻENIEM

Przy boisku sportowym w Witkowie wybudowane zostanie zaplecze sanitarne wraz z szatnią. Inwestycja możliwa jest dzięki 100 tys. zł dofinasowania otrzymanego z budżetu Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE W SPRAWIE UTWORZENIA LASU SPOŁECZNEGO

Jak już wcześniej informowaliśmy, szprotawski ratusz zwrócił się do Nadleśnictwa Szprotawa o uznanie lasu w Puszczykowie za las o zwiększonej funkcji społecznej. Zapraszamy na konsultacje w tej sprawie, które odbędą się w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 17.00, na placu zabaw przy ulicy Powstańców Warszawskich.
czytaj dalej

RATUSZ WZIĄŁ UDZIAŁ W AKCJI #sadziMY

W ramach wielkiej akcji narodowego sadzenia drzew w malowniczym Parku Goepperta, który jest skarbem i dumą Szprotawy, pojawiły się sadzonki nowych drzew. Dbajmy o zasadzone młodziutkie jodły, lipy, graby i brzozy, a natura odwdzięczy się nam stukrotnie.  
czytaj dalej

MEDAL ZA ZASŁUGI DLA ANDRZEJA SKAWIŃSKIEGO

28 marca br., podczas sesji Rady Miejskiej przedstawiciele władz samorządowych wręczyli Akt Nadania i Medal za Zasługi dla Gminy Szprotawa Panu Andrzejowi Skawińskiemu. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania i podziękowaniem dla osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie czynią naszą gminę lepszą i bogatszą.  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 454

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON