Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2020

Minister Klimatu zaprasza do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i włączenia się do szóstej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2020.
 
 
czytaj dalej

Powszechny Spis Rolny

49 dni pozostało do rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego 2020 badania realizowanego raz na 10 lat i obejmującego swoim zasięgiem gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą w Polsce.
 
 
 
czytaj dalej

Szprotawianie mają Wielkie Serca

W przeciągu zaledwie paru dni piękne, czerwone serce, które stoi na placu przed szprotawskim ratuszem, zostało po brzegi wypełnione plastikowymi nakrętkami. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie małej Mii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tą szlachetną akcję.
czytaj dalej

Wielkie serce na placu przed szprotawskim ratuszem

Wielkie, czerwone serce czasowo stanęło na placu przed szprotawskim ratuszem. Do tego niezwykłego pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na leczenie Mii Kurtuldu, dziewczynki chorej na SMA typ1.
czytaj dalej

Nieprawidłowości na placu zabaw przy Orzeszkowej

Plac zabaw powinien gwarantować nie tylko doskonałą zabawę, ale również bezpieczeństwo wszystkim jego użytkownikom. Złamanie tych zasad na placu przy ulicy Orzeszkowej było powodem wyłączenia z użytku urządzeń bez certyfikatu zgodności oraz wezwanie do usunięcia sprzętu zamontowanego bez zgody właściciela.
czytaj dalej

Poselska wizyta w szprotawskim ratuszu

Sytuacja finansowa oraz wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych dla organizacji pozarządowych Gminy Szprotawa były głównymi tematami spotkania Pełniącej Funkcję Burmistrza Ewy Gancarz z posłem na Sejm RP, prof. Jackiem Kurzępą.
czytaj dalej

Straty spowodowane suszą

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi została udostępniona aplikacja publiczna, poprzez którą rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę.
czytaj dalej

Prace w parku przy Niepodległości

Paleopark przy ulicy Niepodległości został czasowo zamknięty dla odwiedzających. Rodzaj podłoża, na którym zamontowane zostały dinozaury, ze względów bezpieczeństwa, wymaga dodatkowego wzmocnienia fundamentów.
Prosimy nie wchodzić na teren paleoparku do zakończenia robót.
czytaj dalej

Szprotawskie rozgrywki na międzynarodowym poziomie

W ostatni weekend czerwca, na stadionie miejskim w Szprotawie odbył się XIX Piknik Rzutowy oraz XXI Mityng Lekkoatletyczny im. Bolesława Chrobrego i Ottona III. W obowiązującym reżimie sanitarnym, w szranki stanęli sportowcy, rywalizujący w kilkunastu konkurencjach lekkoatletycznych.
czytaj dalej

Uroczyste zakończenie ósmych klas

Pod koniec czerwca br. odbyły się uroczyste zakończenia ósmych klas szkół podstawowych z terenu Gminy Szprotawa. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz przekazując każdemu absolwentowi pamiątkę, podziękowała za osiem lat nauki, życzyła kontynuacji zdobywania wiedzy w wymarzonych szkołach średnich i prosiła o pamięć i rozsławianie naszej gminy. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 272

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt