Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

1% podatku zostaw w Szprotawie!

Wspierajmy lokalne organizacje pożytku publicznego przy przekazywaniu 1% swojego podatku – z takim apelem zwrócił się do mieszkańców gminy burmistrz Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

Naprawa wyeksploatowanej drogi do Biernatowa

Wkrótce rusza remont drogi do Biernatowa, która jest w fatalnym stanie technicznym. Dziury, wyboje i nierówności, powstałe w wyniku poruszania się ciężkiego sprzętu, utrudniają mieszkańcom korzystanie z niej oraz stanowią zagrożenie ze względu na utrudniony przejazd pojazdów służb ratowniczych. Prace remontowe prowadzone będą we współpracy z Nadleśnictwem Szprotawa.
czytaj dalej

Kasa wznawia obsługę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy kasa szprotawskiego ratusza wznawia pracę. Mieszkańcy zainteresowani dokonaniem płatności muszą pamiętać jednak o zachowaniu bezwzględnego reżimu sanitarnego. Przebywając w ratuszu należy mieć założoną maseczkę zakrywającą nos i usta oraz zdezynfekować ręce.
czytaj dalej

Krwiodawcy - JESTEŚCIE WIELCY!

Tymi słowami burmistrz Mirosław Gąsik podsumowuje szóstą już edycję akcji krwiodawczej, która miała miejsce 21 stycznia br., przed szprotawskim ratuszem. Zebrano 8 550 ml krwi, co od pierwszej zbiórki daje łącznie blisko 49 litrów życiodajnego płynu, który trafia dla najmłodszych pacjentów z lubuskich szpitali.
czytaj dalej

Drogie Nasze Babcie i Kochani Dziadkowie!

Z okazji Waszego święta składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności,
miłości najbliższych i pogody ducha każdego dnia.
Życzę również, by wnuki były dla Was źródłem nieustającej radości  i powodem do dumy,
a przede wszystkim doceniały mądrość  oraz doświadczenie życiowe swoich ukochanych babć i dziadków.        
 
                                    Burmistrz Szprotawy
                                       Mirosław Gąsik 
czytaj dalej

Kondolencje

Dziś, 20 stycznia br., o godz. 14.00, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie odbędzie się uroczysty pogrzeb Pana Ryszarda Wojtkowiaka, męża radnej Rady Miejskiej w Szprotawie, Pani Bożeny Wójcik - Wojtkowiak.
czytaj dalej

Współpracujemy z Policją

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu oraz znajdujący się w jej strukturach Komisariat Policji w Szprotawie to kolejne instytucje, z którymi współpracuje szprotawski samorząd. Klimat porozumienia sprzyja projektom budowy przyjaznej i bezpiecznej gminy.
czytaj dalej

Kondolencje

W piątek, 22 stycznia br., o godz. 13.30, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie odbędzie się pogrzeb Pana Henryka Ostrowskiego.
czytaj dalej

O Szprotawie głośno w Senacie

Po raz pierwszy w historii senatorzy Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z sukcesem głosowali za realizacją inwestycji w Szprotawie. To dzięki intensywnym zabiegom lubuskiego Senatora Wadima Tyszkiewicza modernizacja szprotawskiego szpitala jest na wyciągnięcie ręki.
czytaj dalej

Nie możemy zawieść!

Na naszą krew czekają najmłodsi pacjenci lubuskich szpitali. Dlatego już w czwartek, 21 stycznia br., od godziny 9.00 do 12.00, przed szprotawskim ratuszem stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew, do czego serdecznie zachęcamy pełnoletnich i zdrowych Szprotawian. Na wszystkich, którym uda się oddać krew, jak zwykle czeka niespodzianka.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 297

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL