#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Burmistrz interweniuje w sprawie cen paliw

Burmistrz Mirosław Gąsik, głęboko zaniepokojony tragiczną sytuacją na rynku paliw i energii, wystosował apel do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Urzędu Regulacji Energetyki o podjęcie działań mających na celu objęcie sektora samorządowego instrumentami osłonowymi, niwelującymi skutki drastycznych podwyżek cen paliw i energii.
czytaj dalej

Gratulujemy nauczycielkom awansu!

Pani Mirabella Hołowczak z SP im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach oraz Pani Julia Buchowska z ZSO im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie otrzymały awans zawodowy nauczyciela mianowanego. Akt ten otwiera drogę do uzyskania najwyższego stopnia nauczyciela dyplomowanego.
czytaj dalej

REKORDOWE DOFINANSOWANIE DLA NASZYCH SENIORÓW!

2022 rok będzie dobrym rokiem dla szprotawskich Seniorów. Dofinansowanie otrzymane z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości blisko 700 tys. zł pozwoli na uruchomienie w gminie tak potrzebnych seniorom usług jak teleopieka medyczna, pomoc sąsiedzka czy opieka socjalna. 
czytaj dalej

WITAMY SZPROTAWSKICH BERBECI

Rozpoczynamy drugi rok, w którym w wyjątkowy sposób witamy na świecie nowo narodzonych Szprotawian. Każdy berbeć otrzymuje prezent, jako podziękowanie oraz wyraz ogromnej radości z przyjścia na świat i zamieszkania właśnie w naszej gminie.
czytaj dalej

Rozpoczynamy ferie zimowe!

Od dzisiaj uczniowie lubuskich szkół rozpoczynają zasłużoną zimową przerwę. Ferie potrwają do 30 stycznia. Na ten czas burmistrz Mirosław Gąsik życzy miłego i radosnego korzystania z uroków zimy.
czytaj dalej

Pogotowie ratunkowe na ulicy Bolesława Chrobrego w Szprotawie

12 stycznia br. burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w uroczystym otwarciu szprotawskiej podstacji  Zespołu Ratownictwa Medycznego 105. Szpitala Wojskowego. Nowa siedziba jednostki to wynik współpracy m. in. ze Starostą Żagańskim Henrykiem Janowiczem.
czytaj dalej

Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.
czytaj dalej

Granty dla organizacji pozarządowych – złóż wniosek

Stowarzyszenie Wzgórza Dalkowskie zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków o wsparcie finansowe działań w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i  kulturalnej, a także promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych poprzez organizację wydarzeń kulturowo – integracyjnych aktywizujących społeczność lokalną.
czytaj dalej

2022 rok pod znakiem szalejącej drożyzny! Jak dalej żyć?

Szokujące podwyżki cen gazu i prądu dotknęły również szprotawski samorząd. Burmistrz  informuje o rekordowych fakturach za ogrzewanie w budynkach użyteczności publicznej, które pokrywane są w ramach wydatków bieżących. Ich wzrost oznacza niższe nakłady na inwestycje w drogi, oświatę czy zdrowie. 
czytaj dalej

Komunikat

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 r., o godz. 15.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 346

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON