Aktualności

ŚLUB W SZPROTAWSKIM RATUSZU

W sobotnie popołudnie, 22 czerwca br., kolejna młoda para złożyła przysięgę małżeńską w Sali Ślubów szprotawskiego ratusza. Ślubu udzielił burmistrz Mirosław Gąsik. Młodej Parze życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
 
czytaj dalej

NASTĘPNE PODWÓRKO PRZEJDZIE REWITALIZACJĘ

Kolejny zaniedbany plac, tym razem przyległy do budynków przy ulicy Lotników w Szprotawie, objęty zostanie gminnym programem „Przyjazne i bezpieczne podwórko”. Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje mieszkańcom za inicjatywę i zaangażowanie w prace na rzecz upiększania swojego otoczenia, a tym samym całego naszego miasta.
czytaj dalej

Zapraszamy na ożywczy spacer szlakiem historycznych wodnych atrakcji

Fontanny kojarzone są z latem w mieście, bo w ich pobliżu znajdziemy wytchnienie podczas upałów. Zdobiące nasze miasto szprotawskie wodotryski dumnie prezentują się przy Ratuszu, w Parku Goepperta, czy przy Magdalenkach. W celu ochłody skorzystać można także z orzeźwiającej mgiełki w ramkach wodnych zlokalizowanych przy ratuszu oraz na Wyspie Skarbów.
czytaj dalej

SPOTKANIE Z MINISTREM ROLNICTWA

4 lipca br., w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z Panem Czesławem Siekierskim Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dyskusja dotyczyła m.in.  tematów związanych z klęskami żywiołowymi, które są efektem dotykających nas zmian klimatycznych.
czytaj dalej

KOLEJNA SZKOŁA ZOSTAŁA ROZŚWIETLONA

Podświetlany napis w technologii LED pojawił się na kompleksowo zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. Placówka niedawno przeszła imponującą metamorfozę, która podniosła jej walory estetyczne, jak również efektywność energetyczną.
czytaj dalej

SZPROTAWA STAJE SIĘ ZNACZĄCYM OŚRODKIEM PRZEMYSŁOWYM W REGIONIE

17 czerwca br. Prezes Zarządu MINTH Weiwang Wang podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, dzięki któremu firma ma szansę wyłowić prawdziwe talenty i pozyskać wysokiej klasy specjalistów. Z kolei, uczelnia zyska możliwość oferowania studentom odbywania praktyk i staży w nowoczesnym, międzynarodowym zakładzie.
czytaj dalej

WIELKI SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LESZNIE GÓRNYM

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym znaleźli się wśród laureatów VIII edycji programu „Być jak Ignacy” i zdobyli tytuł NAUKOWEJ SZKOŁY IGNACEGO.
czytaj dalej

BASEN W SZPROTAWIE ZBUDOWANO W CZASACH III RZESZY

Otwarto go z wielką pompą w czasach III Rzeszy, a dokładnie 1 czerwca 1935 roku. Podkreślano wtedy, że Szprotawa wzbogaciła się o kolejną atrakcję nie tylko rekreacyjną, lecz również turystyczną. Basen ówcześnie spełniał wymagania dla pływalni sportowej.
czytaj dalej

BURMISTRZ Z ABSOLUTORIUM

Kompleksowe inwestycje, które rozwijają i unowocześniają naszą gminę, pozytywnie zostały ocenione przez radnych RM w Szprotawie podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 26 czerwca br. Bardzo dobra nota wystawiona została także przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Burmistrz uzyskał absolutorium oraz wotum zaufania!
czytaj dalej

KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE PRZYJĘCIA LOKALNEGO PLANU DEINSTYTUCJONALIZACJI USŁUG SPOŁECZNYCH GMINY SZPROTAWA NA LATA 2024-2027

Burmistrz Szprotawy ogłasza konsultacje społeczne w sprawie przyjęcia Lokalnego Planu Deinstytucjonalizacji  Usług Społecznych Gminy Szprotawa na lata 2024-2027, które potrwają do 25 lipca 2024 r.
 
Szczegółowe informacje dotyczące formy oraz sposobu zgłaszania opinii do projektu znajdują się w: BIP Szprotawa
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 466

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON