Kalendarium

24 marca 1272: Szprotawa wśród miast księstwa obłożonych interdyktem biskupa wrocławskiego

Aktualności

ŚPIJ W SPOKOJU DROGI KOLEGO

W imieniu całej wspólnoty samorządowej Gminy Szprotawa oraz wszystkich jej mieszkańców, wyrażam szczere kondolencje oraz głębokie współczucie dla Rodziny oraz bliskich Ryszarda Kowalczuka, Wójta Gminy Brody, który we wtorek, 21 marca br. odszedł od nas nagle.
czytaj dalej

TĘŻNIA SOLANKOWA W ZREWITALIZOWANYM PARKU GOEPPERTA ZAPRASZAMY DO SZPROTAWY NA „NADMOSRKI” SPACER ZABYTKOWYMI ALEJKAMI

W Szprotawie powstała tężnia solankowa. Pierwszego dnia wiosny uroczyście otwarto obiekt w malowniczym otoczeniu zrewitalizowanego, XIX wiecznego ogrodu botanicznego. Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza do korzystania z prozdrowotnych właściwości mikroklimatu solankowej, zielonej oazy.
czytaj dalej

Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Informacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie programu Czyste Powietrze i sposobów redukcji kosztów za ogrzewanie domu.
czytaj dalej

STADION NA MIARĘ XXI WIEKU W SZPROTAWIE

20 lutego br. zakończyły się prace przy kapitalnej przebudowie Stadionu Miejskiego w Szprotawie. Inwestycja zrealizowana została dzięki 4,5 milionowemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 
 
 
 
czytaj dalej

JARMARK WIELKANOCNY JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ! OGRANICZENIA W RUCHU KOŁOWYM

25 marca br., w godz. 10.00 - 14.00, na placu przed ratuszem odbędzie się III Jarmark Wielkanocny. Pogoda nie powinna zawieść, więc zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz osoby goszczące w naszej gminie na sobotni spacer do nas i udział w wydarzeniu.
czytaj dalej

NOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE - PROSIMY O UDZIAŁ W ANKIECIE

W związku z budową wiat rowerowych oraz planowaniem budowy kolejnych ścieżek rowerowych m.in. na terenie gminy Szprotawa gorąco prosimy mieszkańców o wzięcie udziału w ankiecie.
czytaj dalej

WIOSENNE OTWARCIE TĘŻNI I PARKU GOEPPERTA

Burmistrz Mirosław Gasik, w imieniu całego szprotawskiego samorządu, zaprasza wszystkich mieszkańców do świętowania pierwszego dnia wiosny w Parku Goepperta. 21 marca br. o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste otwarcie tężni oraz zrewitalizowanego dawnego ogrodu botanicznego i zielonych płuc Szprotawy.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje mieszkańców miejscowości Siecieborzyce, Witków i Rusinów, że od 20 marca br. woda z sieci wodociągowej JEST PRZYDATNA DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 24 marca 2023 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się LVII posiedzenie Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komunikat

Informacja o terminach posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Szprotawie zwołanych przez przewodniczących komisji.
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 401

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON