Aktualności

Szprotawskie dzieci z przedświąteczną wizytą w Sprembergu

W dniu 18.03.2016r. grupa polskich dzieci z przedszkola komunalnego nr 1 w Szprotawie wraz z opiekunami gościła w niemieckim przedszkolu „Heidemühl” w mieście partnerskim Spremberg.
Polskie i niemieckie dzieci robiły wspólnie ozdoby wielkanocne, bawiły się oraz śpiewały polskie i niemieckie świąteczne piosenki. Wyjazd został zorganizowany przez koordynatora Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie Jakuba Borynę we współpracy z Panią Dyrektor Komunalnego Przedszkola nr 1 Anną Ciołka. 
Nasza partnerska instytucja ASF Spremberg jest nie tylko jednostką prowadzącą szkoły lecz także 2 przedszkola. Ponieważ naszym partnerom z Niemiec zależy, aby uczyć dobrosąsiedzkich stosunków już od najmłodszych lat, chcą kontynuować regularne spotkania dzieci ze Szprotawy i Sprembergu, podczas których będzie dla maluchów okazja zarówno do wspólnej zabawy jak także do nauki języków obcych. Bardzo ważnym elementem jest też inicjatywa zorganizowania wspólnych spotkań szkoleniowych dla wychowawców przedszkolnych. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania systemów wczesnego wychowania w Polsce i w Niemczech.
Podczas spotkania strona polska zaprosiła dzieci z niemieckiego przedszkola do Szprotawy w okresie jesiennym, aby wspólnie wziąć udział w przedszkolnym święcie pieczonego ziemniaka.
Informacji dla osób zainteresowanych udziela koordynator projektu „Polsko-Niemieckie Centra Kształcenia i Wymiany w Szprotawie i Sprembergu” Jakub Boryna, ul. Krasińskiego 23, 67-300 Szprotawa, www.ckiwszprotawa.eu, tel. (00 48) 68 414 53 56, e-mail: centrum~@~ckiwszprotawa~.~eu

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON