Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Prokuratura zajmie się sprawą składowiska odpadów w Kartowicach

Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z władzami Gmin Szprotawa i Małomice oraz powiatu żagańskiego w sprawie nieprawidłowej eksploatacji instalacji do składowania odpadów w Kartowicach. Radni miasta apelowali o wydanie decyzji cofającej pozwolenie na jej funkcjonowanie. Sprawą zajęła się prokuratura.
Marszałek Elżbieta Anna Polak interweniowała u wicewojewody lubuskiego Roberta Palucha, o przyśpieszenie oceny stanu zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców przez jego służby: Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Poprosiła także o monitoring wzrostu zachorowań w obszarze oddziaływania składowiska.
- Temat będzie wymagał zdecydowanej interwencji prokuratora, który otrzymał zawiadomienie w sprawie - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.
20 czerwca br. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wpłynął wniosek Józefa Rubachy Burmistrza Szprotawy o wydanie decyzji cofającej pozwolenie zintegrowane wydane na eksploatację instalacji. We wniosku podnoszona była kwestia nieprawidłowej eksploatacji składowiska. Wykazywane uciążliwości powstałe z tego powodu to silny odór oraz niekontrolowany wyciek wód odciekowych do środowiska. Dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Artur Malec zwrócił się z prośbą do WIOŚ o przekazanie informacji o wynikach przeprowadzanej kontroli w celu podjęcia działań zmierzających do wyjaśnienia sytuacji. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa