Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

Bezpieczne ferie

Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych wszystkim dzieciom życzymy, by były one czasem beztroskiego odpoczynku i bezpiecznych zabaw.
Tuż przed feriami, 6 lutego br., na zalewie przy ulicy Młynarskiej odbył się pokaz ratownictwa zorganizowany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Szprotawie, przy udziale funkcjonariuszy szprotawskiej Straży Miejskiej.
W trakcie spotkania uczniowie poznali zasady właściwego zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie, a strażacy zademonstrowali jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach: gdy znajdziemy się w wodzie lub gdy będziemy musieli udzielić pomocy. Zgromadzeni bacznie obserwowali pokaz wyciągania i ratowania tonących ludzi. Przy pomocy fantoma można było poćwiczyć sztuczne oddychanie, a także uzyskać informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. W każdej sytuacji zagrażającej życiu należy pamiętać również o tym, by samemu nie ryzykować i w pierwszej kolejności jak najszybciej wezwać pomoc.
Pokaz wzbudził wśród uczniów ogromne zainteresowanie, padło wiele pytań. Dzięki takim pokazom uczniowie wiedzą, jak mają bezpiecznie spędzać ferie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa