Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Aktualności

KOMÓRKOMANIA – ZSCKR w Henrykowie

21 marca br., w pierwszy Dzień Wiosny, ZSCKR w Henrykowie zaprasza młodzież i dorosłych do włączenia się do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W godzinach od 11 do 16 wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się na placu przed szprotawskim ratuszem. Akcja objęta została honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy.
Pierwszy dzień wiosny powszechnie uważany jest za dzień wagarowicza, dlatego ZSCKR w Henrykowie chce zaangażować młodzież i dorosłych z terenu miasta i gminy Szprotawa do współpracy i pokazać, że powszechnie znane nam „wagary” mogą stać się symbolem ratowania ludzkiego życia.
 
Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie DKMS potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnianiu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
 
Fundacja DMKS zarejestrowana została 28.11.2008 r. jako niezależna organizacja typu non-profit. Do dzisiaj udało się zarejestrować i przebadać ponad 1250 tys. potencjalnych dawców. 4,8 tys. osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa