Aktualności

"By lepiej nam było..." mottem koncertu charytatywnego

W niedzielę, 8 maja zapraszamy na koncert z dedykacją dla sióstr Malwiny i Michaliny Kolman. To kolejny w Szprotawie koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na wsparcie kosztów leczenia i pozytywnej energii w walce o lepsze jutro.
Michalina ma lat cztery i za sobą przeszczep moczowodów, cierpi też na afazję wczesnorozwojową i autyzm. Młodsza, Malwina (lat 3), jest po ostrzykiwaniu moczowodów i ma rozpoznane zwapnienie mózgu. Obie są na diecie bezglutenowej i wymagają stałych wizyt u wielu specjalistów (m. in.  urologa, endokrynologa, laryngologa i audiologa, alergologa). Obie też uczęszczają na specjalistyczne zajęcia (1 raz w tygodniu) w specjalistycznym przedszkolu w Poznaniu. Miesięczny koszt takich zajęć to 880 zł. Mama z uwagi na konieczność sprawowania całodobowej opieki, nie może podjąć pracy, otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny.
 
-Nas zdziwiło z jaką pogodą ducha i nadzieją na lepsze jutro mówi, cyt. " dziewczynki mają dobre rokowania, ale niezbędne jest długotrwałe leczenie i naszą rolą jest im to zapewnić”. Nigdy nie prosili o pomoc, nie są też pod opieką żadnej fundacji, my dowiedzieliśmy się o ich zmaganiach przez przypadek i postanowiliśmy kolejny koncert dedykować im- mówi Teresa Zima dyrektor SzDK.
 
W Szprotawie koncerty charytatywne organizowane są raz do roku przez Burmistrza Szprotawy oraz Szprotawski Dom Kultury.  W tym roku podczas koncertu wystąpi  zespół "RAMPA", zatańczą również Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha z małżonką, Przewodniczący RM w Szprotawie Andrzej Skawiński, właściciel Pałacu Wiechlice Zbigniew Czmuda, redaktor Gazety Regionalnej Piotr Piotrowski, a także Panie dyrektorki przedszkola nr 1 i 3 w Szprotawie –  Anna Ciołka i Małgorzata Miszczak, dyrektorka ZS nr 1 w Szprotawie Jadwiga Zarzeczna - Rosół, dyrektorka SzDK Teresa Zima.
Z niespodziankami artystycznymi wystąpią: Wiceprzewodniczący RM w Szprotawie Władysław Sobczak oraz radni Maciej Pachurka i Jan Szymczak, a także przewodniczący Komitetu Osiedlowego nr 2 Krzysztof Witulski.
W tym dniu obecna będzie również fundacja "Spełnienie". 
 
Zapraszamy 8 maja, o godz. 16.00 do sali widowiskowej SzDK. Liczymy na Państwa obecność i hojne datki. Mamy nadzieję, że jak zawsze, szprotawianie okażą wielkie serca i uda nam się wesprzeć koszty leczenia, i sprawić odrobinę radości dziewczynkom i pomóc rodzicom w walce o lepsze jutro. 
 
Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasz koncert, prosimy o kontakt pod nr tel. 68 376 24 01 lub 506 029 180.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON