Kalendarium

8 maja 1945: Niemcy podpisują kapitulację . Koniec II Wojny Światowej

Aktualności

Srebrny Łukasz Wisełka!

Łukasz Wisełka z ULKS „Uczniak” zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem i ustanowił życiowy rekord podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największa impreza lekkoatletyczna dla młodzieży, w przedziale wiekowym 16 -17 lat. Gromadzi co roku ponad 1200 uczestników. Tegoroczna, XXIV edycja OOM, rozegrana została 27-29 lipca br., na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wśród uczestników nie zabrakło sportowców ULKS „Uczniak”. Udział w zawodach, po raz kolejny, należy uznać za udany.
Najlepszym okazał się Łukasz Wisełka ‘01 zdobywając srebrny medal w rzucie oszczepem 700 g wynikiem 62.47. Był to zarazem jego rekord życiowy. Łukasz Górski ‘01, zdolny długodystansowiec Uczniaka, w biegu na 3000 m zajął bardzo dobre V miejsce. XII lokatę zajęła Weronika Bajor ‘02 w rzucie oszczepem 500 g.
Łukasz Wisełka i Łukasz Górski w przyszłym roku będą już walczyć w kategorii junior, a Weronika ma szansę na ponowny start w OOM , która rozegrana zostanie w Zielonej Górze.
Burmistrz Józef Rubacha serdecznie gratuluje zwycięzcom i podkreśla znaczenie, jakie dla promocji miasta i gminy pełnią sukcesy w sporcie młodych Szprotawian.
Burmistrz dziękuje również trenerowi młodych sportowców Panu Zygmuntowi Szwarcowi za profesjonalne przygotowanie zawodników oraz niesłabnące dzielenie się z nimi swoją pasją i umiejętnościami.