Logo: Szprotawa

Kalendarium

11 lipca 1597: Cesarz Rudolf odnawia Szprotawie herb miejski

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Święto wszystkich strażaków

Gminny Dzień Strażaka w tym roku obchodzony był 17 maja br., w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowicach. Ten szczególny dzień był okazją do podziękowania wszystkim strażakom za ich codzienną gotowość niesienia pomocy i za działalność w OSP.
Podczas uroczystości burmistrz Mirosław Gąsik wraz z dh Janem Chmielewskim Prezesem Powiatowym Związku OSP w Żaganiu wręczyli pamiątkowe życzenia prezesom szprotawskich OSP oraz funkcjonariuszom państwowej straży pożarnej. Panowie życzyli strażakom licznych sukcesów oraz by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. 
 
W święcie wzięli udział przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, m.in. Marek Ławrecki Komendant Powiatowy PSP w Żaganiu, Daniel Pelc Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie,  Andrzej Stambulski Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie, Roman Śliwiński Etatowy Członek Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz radni powiatowi i szprotawscy.
Organizatorami uroczystości byli Burmistrz Szprotawy, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Szprotawie, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowicach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt