Kalendarium

5 grudnia 1643: W grzęzawisku pod Szprotawą pobito oddział Chorwatów

Aktualności

Matematyka bez granic

W poniedziałek, 13 czerwca, w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim.
Na uroczystość przybyło 400 uczniów ze szkół, którzy przed rozdaniem nagród odwiedzili wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach Festiwalu Nauki.  Jak podaje Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy UZ, w regionie Lubusko-Zachodniopomorskim w bieżącej edycji uczestniczyło 149 klas z 66 szkół. W samym województwie lubuskim w konkursie uczestniczyło 136 klas z 57 szkół.
Wielkim wygranym w konkursie jest klasa VI A naszej szkoły, która zajęła pierwsze miejsce w regionie oraz drugą lokatę w kraju. To nie pierwszy sukces naszej szkoły. Dzieci uwielbiają ten konkurs, przede wszystkim dlatego, że nie liczy się w nim wynik pojedynczego ucznia, ale współpraca. Jest to konkurs, do którego nie trzeba zachęcać klas. Wszyscy chętnie w nim startują. Organizatorzy zadbali o wyśmienitą atmosferę oraz upominki.Wart dodać, iż burmistrz Józef Rubacha, który uczestniczył w gali, ufundował dla zwycięskiej klasy wycieczkę do Wrocławia.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczniom klasy VI a i jej nauczycielce Pani Beacie Krawczyk.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON