Aktualności

REKORDOWA OBECNOŚĆ NA DNIACH SZPROTAWY

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy  już za nami. W tym roku święto miasta połączone było z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg. 
W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło  ponad 120 gości z Gevelsbergu i Sprembergu z Niemiec oraz z  Butery z Włoch. Reprezentowali oni różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast, z którymi współpracują nasze jednostki. Wspomnieć należy, iż wiele polskich rodzin utrzymuje przyjacielskie kontakty już od samego początku współpracy, jeszcze przed podpisaniem oficjalnej umowy o wzajemnym partnerstwie. Wydarzenie to było również okazją do nawiązania nowych kontaktów.
 
W piątek, 17 czerwca, uroczystości na Błoniach otworzyli burmistrzowie Józef Rubacha i Claus Jacobi. Impreza po kilku latach powróciła na Błonia Szprotawskie. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzielnie dzieci z pokazem zumby. Od 18.30 wszyscy bawili się już podczas biesiady polsko-niemieckiej. Przybyłych nie odstraszył nawet deszcz, na murawie mieszkańcy Szprotawy i zaproszeni goście tańczyli i śpiewali do późnych godzin wieczornych. Na zakończenie piątkowych występów zagrał szprotawski zespół EWAKUACJA.
 
W następnym dniu, w ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury oficjalnie otworzono wystawę fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu. 
Barwny korowód zamienił się w prawdziwy spektakl uliczny odegrany przez artystów ze wszystkich szprotawskich przedszkoli i szkół, a także gminnych organizacji. Korowód tworzyli: władze gminy Szprotawa, miasta Gevelsberg oraz Butery, Radni Rady Miejskiej w Szprotawie, Sołtysi  gminy Szprotawa, młodzież miasta Gevelsberg, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół przy ul. Sobieskiego 58, Zespół Szkół w Wiechlicach, Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie, Przedszkole Komunalne Nr 1, Przedszkole Komunalne Nr 2, Przedszkole Komunalne Nr 3, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Henrykowie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach, Klub Motocyklowy MOTO Szprotawa, Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Szprotawie, Orkiestra Wojskowa Żagań. 
 
Od godziny 18.00 impreza odbywała się na błoniach. Przybyłych powitali muzycy ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpiła Kasia Kucharz z Sunniakami. 
 
Wieczorem scena należała do NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Natalię na scenie przywitały piski młodych fanek. Artystka, jak zwykle nie zawiodła, szprotawską publiczność zachwyciła takimi hitami jak: „Wszystkiego na raz", „Teraz ty", czy „Nie patrzę w dół". Bisowała m. in. piosenką „Lustra”. 
 
Zespół VIDEO to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów pop rockowych.  Twórcy licznych przebojów, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", „Szminki róż", „Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy". Największy szał wśród rekordowo zgromadzonej publice wywołała piosenka „Idę na plażę”. Sobotnie szaleństwo zakończyła dyskoteka, która trwała do godz. 1.00. 
 
W niedzielę, na placu przed ratuszem włodarze Szprotawy i Gevelsbergu uroczyście odsłonili  ławeczkę przyjaźń polsko-niemieckiej oraz posadzono lipę. Drzewko jako symbol przyjaźni ma rosnąc przez długie lata. Po południu na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena należała do zespołów lokalnych. Imprezę zakończył występ zespołu disco-polo AVANGARDE. 
 
Szczegółowe relacje i fotorelacje z każdego punktu programu już wkrótce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: Rekordowa obecność na Dni Szprotawy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON