Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Upiększamy Szprotawę ze środków unijnych

Przed szprotawskim ratuszem ustawione zostały wieże kwiatowe i skrzynki z pnącymi różami. Na skwerach i rabatach pojawiły się kwiaty, które będą nas cieszyć do pierwszych przymrozków. Wkrótce ozdobione zostanie rondo przy Placu Komuny Paryskiej. Wszystko to dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Po pracach porządkowych i dezynfekcyjnych, wykonywanych w ramach aktywizacji zawodowej przez  pracowników i uczestników Międzygminnego Centrum Integracji Społecznej WINDA, przyszła kolej na upiększanie miasta. Zakupione zostały kwiaty, które ozdobiły szprotawskie skwery i rabaty. Przed ratuszem stanęły skrzynki z pergolami, po których piąć się będą pachnące róże.
 
Ruszyły również prace związane z zagospodarowaniem ronda przy Placu Komuny Paryskiej wraz z jego otoczeniem. Do środka betonowego okręgu ronda wsypano i zagęszczono piach, a na wierzchu ułożono agrotkaninę i plastikowe obrzeża wzoru. Wzory pracownicy wypełnią czarnym i białym kruszywem granitowym, a następnie ustawią betonowe donice z roślinami (wizualizacja projektu).
 
Elementy dekoracyjne, które ozdobią rondo, zostały tak dobrane, by można je było powtórnie wykorzystać. W przeciągu dwóch lat rondo zostanie gruntownie przebudowane w wyniku modernizacji infrastruktury drogowej, na którą gmina otrzymała aż 19,4 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.
Środki na zakup roślin, donic ozdobnych oraz elementów zagospodarowania ronda pochodzą z projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie pn. „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro” współfinansowanego przez EFS.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL