Logo: Szprotawa

Kalendarium

24 września 1931: Urodził się Hieronim Szczegóła, polski historyk i nauczyciel akademicki związany ze Szprotawą

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Piknik integracyjny

W zeszłą  sobotę, 1 sierpnia br., w Sprembergu odbyła się impreza o nazwie „Weiβe Tafel”. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Jugend und Soziales w Sprembergu zaprosili ponownie szprotawian do wspólnej zabawy, zapewniając darmowy transport i wyżywienie. 
„Weiβe Tafel” to piknik urządzany w naszym mieście partnerskim Spremberg, w ramach łużyckiego lata kulturowego. Jego główną ideą jest zintegrowanie ludzi. Ubrani na biało, zasiadają przy wspólnych, nakrytych białymi obrusami stołach i dzieląc się przyniesionym jedzeniem, świetnie bawią się przy dźwiękach muzyki. Już od trzech lat na tę imprezę zapraszani są mieszkańcy Szprotawy. 
 
Zazwyczaj impreza odbywa się przy głównej ulicy miasta, Lange Strasse. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, piknik zorganizowany został w amfiteatrze miejskim i przy ograniczonej liczbie uczestników. Na scenie zagrały zespoły muzyczne z obu miast, w tym szprotawska „Nadija”. Dopisała pogoda i humory biesiadników. Szprotawianie wrócili do domów  bardzo późnym wieczorem. Przywieźli ze sobą pozdrowienia od Burmistrz Christine Herntier, która ma nadzieję, że niedługo uda się zwalczyć wirusa Covid-19 i kontakty partnerskie pomiędzy Szprotawą i Sprembergiem na nowo się ożywią.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL