Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

UWAGA!

W związku z wystąpieniem sytuacji nadzwyczajnej – zintensyfikowaniem ilości zakażeń wirusem COVID 19 oraz zwiększoną śmiertelnością osób zarażonych – niezbędne jest kontrolowanie oraz ograniczenie przebywania, a także zachowanie dystansu społecznego w miejscach publicznych o charakterze zamkniętym typu biura, urzędy, czy instytucje.
Dla Państwa bezpieczeństwa, ale też dla bezpieczeństwa osób pracujących w Urzędzie Miejskim w Szprotawie i ich rodzin, 2 października br. zostało wprowadzone Zarządzenie Burmistrza Szprotawy ws. wprowadzenia Planu działań w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, które określa m.in. sposób pracy i obsługi klientów naszego urzędu.
 
Jednym z przyjętych rozwiązań jest udostępnienie platformy rejestracyjnej - https://szprotawa.pl/PL/3375/Rezerwacja_wizyty_online/, w której każda osoba załatwiająca sprawy jest zobowiązana zarejestrować się (poza osobami dokonującymi płatności w Kasie Urzędu lub złożenia podania i innych dokumentów w BOK).
 • PLATFORMA REJESTRACYJNA - strona www.szprotawa.pl - Zakładka „Dla mieszkańców” - Urząd Miejski  - Rezerwacja wizyty on-line
 • Zarejestrować się można również telefonicznie: nr 68 376 12 90 lub 795 557 059.
 
Interesant ma możliwość wybrania konkretnej daty, godziny przyjęcia, zadeklarowania przedmiotu sprawy. Prosimy również o podanie nr telefonu, na który zostanie przekazana informacja potwierdzająca przyjęcie Państwa zgłoszenia. System ten pozwoli oszczędzić Państwa czas oraz zagwarantuje, że w danym terminie Państwa wizyta zostanie obsłużona przez merytorycznego pracownika.
 
Informujemy również, że uruchomiona zostaje od 5 października 2020 r. sala obsługi zlokalizowana w Sali Rycerskiej na parterze urzędu.
 
Urząd Miejski nadal będzie dostępny wg. następujących zasad:
 1. Wejście na teren Urzędu możliwe jest jedynie w odpowiednio założonej maseczce, tj. zakrywającej usta i nos osoby. Możliwe jest zastosowanie przyłbicy lub chusty, lub innej zasłony, która spełnia powyższy wymóg. Nie jest dopuszczalne tzw. „naciąganie bluzy, golfa, czy zakrywanie twarzy częścią okrycia wierzchniego”. Osoba, która nie zastosuje się do wezwanie – nie zostanie obsłużona.
 2. Główne wejście do urzędu będzie otwarte dla wszystkich interesantów, którzy w holu, na stanowisku koordynującym obsługę dokonują dezynfekcji rąk oraz informują pracownika o godzinie i wydziale, w którym załatwiają sprawę. Na wniosek koordynatora potwierdzają swoje imię i kierują się, wykonują bez żadnych odstępstw jego zalecenia.
 3. Wejście boczne, jest udostępnione tylko dla klientów USC, którzy również zobowiązani są dokonać rejestracji. W przypadku przybycia należy zasygnalizować swoją wizytę - w przedsionku zainstalowany jest dzwonek.
 4. Prosimy dla własnego bezpieczeństwa ograniczyć wizyty w urzędzie do spraw bezwzględnie wymagających osobistej obecności. Prosimy o przybycie jedynie osoby, której sprawa dotyczy (bez niewymaganego towarzystwa np. dzieci, rodzeństwa itp.).
 5. Od godziny 12.00 do 12.30 wykonywana jest dezynfekcja i wietrzenie Sali Rycerskiej.
 
Sytuacja epidemiczna zmusiła nas do podjęcia szybkich działań. Być może nie są one doskonałe, z pewnością będziemy je dostosowywać do wymagań wskazanych przez praktykę. Rozumiejąc, iż część z Państwa nie ma dostępu do sieci Internet lub nie potrafi dokonać rejestracji samodzielnie – rejestracja będzie dokonywana również telefonicznie lub na miejscu przez koordynatora, wg. wolnych terminów.
 
Za utrudnienia i niedogodności przepraszamy,
ale nasze działania mają na celu jedynie chronić nasze życie i zdrowie.
 
Burmistrz Szprotawy
Mirosław Gąsik
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
 • Baner: Przedszkole Rolna
 • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
 • Baner: baner Zdalna Szkoła
 • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
 • Baner: RFIL