Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

O rozwoju współpracy międzysamorządowej

7 października br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł w szprotawskim ratuszu Burmistrza Gubina Bartłomieja Bartczaka. Rozmowy włodarzy dotyczyły wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego. Omawiana była również sytuacja oraz bieżące problemy dotykające polskie samorządy.
Dostępność mieszkaniowa w systemie budownictwa społecznego to jeden z najistotniejszych problemów ostatnich lat. Stąd też, burmistrzowie Szprotawy oraz Gubina – gmin wchodzących w skład Zgromadzenia Wspólników Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zielonej Górze –  poruszyli tematy związane z warunkami finansowymi oferowanymi najemcom lokali mieszkalnych, którzy nie posiadają własnych środków na zakup mieszkania oraz dostępnością tych mieszkań.
Szefowie gmin omówili również katalog problemów, którymi powinni zająć się podczas, planowanego na koniec października br., Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.
 
- Od wielu lat mówi się o problemach dotykających polskie samorządy – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Kłopoty związane chociażby z finansowaniem oświaty, mieszkalnictwa socjalnego czy inwestycji, spotęgowane drastycznym spadkiem dochodów w związku z COVID, to tylko niektóre tematy, które muszą być na forum nieustannie poruszane, żeby samorządom w końcu zostało udzielone odpowiednie wsparcie. Rozmowy między włodarzami stanowią wspaniałą platformę wymiany doświadczeń oraz szukania wspólnych rozwiązań i wzajemnej pomocy. Zamykając się we własnej gminie nie mamy szansy na rozwój, który jest możliwy przy współdziałaniu. Dlatego tak ważna jest otwartość na współpracę z innymi samorządami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, czy samymi mieszkańcami. Jestem przekonany, że dzięki prowadzonej przeze mnie polityce dialogu uda się nam zbudować przyjazną, a przede wszystkim otwartą i pomocną gminę.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL