Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Rozwój wsi równie ważny jak miasta

Inwestycje w gminie nie zwalniają tempa. Przedsięwzięcia realizowane są zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. W Lesznie Górnym ruszyła budowa ulicy Końcowej i Plac Sportowy.
Trwają roboty budowlane związane z modernizacją ulic w Lesznie Górnym. Na odcinku ok. 200 mb przebudowywana jest ulica Końcowa oraz Plac Sportowy na odcinku ok. 190 mb. Zakres prac obejmuje usunięcie starej, wyeksploatowanej nawierzchni gruntowej, korytowanie drogi, montaż nowych krawężników oraz ułożenie na całej powierzchni kostki betonowej.
 
Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego. Burmistrz Mirosław Gąsik składa ogromne podziękowania sołtysom, radom sołeckim oraz mieszkańcom Leszna Górnego i Bobrowic za zrozumienie trudnej sytuacji finansowej i podjęcie decyzji o przeznaczeniu części sołeckich pieniędzy na zadania infrastrukturalne.
 
Przebudowywane ulice w Lesznie Górnym to kolejne inwestycje, które już od wielu lat wymagały pilnej interwencji. Pomimo bardzo ograniczonego własnego budżetu gminy, burmistrz stara się pozyskiwać zewnętrzne środki pomocowe na realizację niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Wkrótce podzielimy się miłymi informacjami o następnych inwestycjach drogowych na wsiach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL