Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Będzie jaśniej, oszczędniej i bezpieczniej

Trwa III etap modernizacji oświetlenia ulicznego w Gminie Szprotawa. Dzięki inwestycji doświetlone zostały już przejścia dla pieszych, jaśniej i bezpieczniej będzie na drogach i chodnikach.
Już wkrótce w gminie rtęciowe i sodowe lampy odejdą do lamusa. Stare oprawy świetlne wymieniane są na energooszczędne. Montowane są również nowe punkty oświetleniowe, tam gdzie do tej pory było ciemno. Efektywność oświetlenia wspomagana będzie przez system zarządzania i sterowania, który umożliwi redukcję mocy w godzinach późnonocnych. Wykonywane prace zwiększą komfort widzenia oraz bezpieczeństwo na drogach, a przede wszystkim na przejściach dla pieszych. Miejsca te, niewłaściwie oświetlone, są najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem pieszych. Wymiana oświetlenia ulicznego to również oszczędność zużycia energii, tym samym ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.
 
III etap oświetlenia, który realizowany jest przez firmę Enea Oświetlenie, objął prawie wszystkie gminne miejscowości. Doświetlono już większość przejść dla pieszych w Szprotawie. Nowe oświetlenie lub wymiana na energooszczędne oprawy realizowana jest w Witkowie, Henrykowie, Lesznie Górnym, Lesznie Dolnym, Siecieborzycach, Sierakowie, Wiechlicach, Polkowiczkach, Dzikowicach, Długiem oraz Nowej Koperni.
 
- Często mieszkańcy zgłaszają mi uwagi, że nowo ustawione lampy nie działają – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Wkrótce jaśniej zrobi się na każdej ulicy. Jednak zainstalowane oświetlenie wymaga odbioru oraz przeprowadzenia pomiarów powykonawczych dopuszczających do użytku. Zapewniam, że prace są właściwie nadzorowane, niestety wymagają czasu. Cieszy mnie natomiast, że nasza gmina zaczyna się zmieniać, bo w obszarze infrastruktury mamy wiele do nadrobienia.
 
Przypominamy, że awarie oświetlenia ulicznego w dni robocze do godz. 15  należy zgłaszać w spółce Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY” pod nr tel.  661 160 838. Natomiast po godzinie 15 oraz w dni wolne od pracy i święta pod nr telefonu 68 328 17 96.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL