Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Będą kolejne kilometry nowych dróg na wsiach!

Już wkrótce w Siecieborzycach ruszy budowa nowej, komfortowej drogi dojazdowej do gruntów rolnych i posesji. Burmistrz Mirosław Gąsik pozyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego na modernizację nawierzchni, która od wielu lat była utrapieniem i zmorą mieszkańców.
Modernizacja drogi w Siecieborzycach to już kolejne zadanie w obecnej kadencji, które zostanie zrealizowane na terenach wiejskich. Przez lata niedostrzegane potrzeby mieszkańców wsi zostały w końcu uwzględnione w planach inwestycyjnych gminy.
 
Planowana do modernizacji droga jest w  bardzo złym stanie technicznym. Wieloletnie jej użytkowanie, w różnych warunkach atmosferycznych doprowadziło do powstania licznych kolein i zagłębień, w których zbierająca się woda utrudnia, czy wręcz uniemożliwia poruszanie się. W ramach przedsięwzięcia przebudowany zostanie ciąg komunikacyjny na odcinku blisko 1,4 km, od kościoła aż do punktu przyległego do stawu. Na podbudowie z kruszywa kamiennego łamanego położony zostanie beton asfaltowy, który będzie wytrzymalszy niż dotychczasowa nawierzchnia. Tak wyremontowana droga poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się do pól uprawnych, jak również do budynków mieszkalnych oraz do kościoła. Poprawi się również dostępność do drogi powiatowej relacji Pruszków – Małomice – Chichy – Witków – Siecieborzyce – Borów.
 
Całkowity koszt inwestycji oszacowany został na kwotę 504,5 tys. zł, dofinansowanie zrealizowane będzie w ramach budżetu Województwa Lubuskiego oraz funduszu sołeckiego Siecieborzyc oraz Borowiny.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL