Logo: Szprotawa

Kalendarium

25 czerwca 1682: Szprotawski klasztor nabywa wieś Kartowice

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Będzie fotoradar dzięki zaangażowaniu mieszkańców

Już wkrótce nowoczesny fotoradar uspokoi ruch i poprawi płynność w ciągu drogi krajowej nr 12, na wysokości Dziećmiarowic i Wiechlic. Urządzenie pozyskane zostało dzięki ogromnej inicjatywie i aktywności mieszkańców.
Nowy fotoradar ustawiony zostanie w miejscu, w którym kierowcy nagminnie nie stosują się do ograniczenia prędkości i nader często dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
 
O urządzenie rejestrujące od dawna zabiegali mieszkańcy Dziećmiarowic z sołtysem na czele, wespół z Towarzystwem Bory Dolnośląskie oraz Stowarzyszeniem Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom. Wnioski o ustawienie fotoradaru wysyłane były również przez szprotawski ratusz. Efektem niesamowitego zaangażowania społecznego jest decyzja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o objęciu kontrolą odcinka DK12 właśnie na wysokości Dziećmiarowic i Wiechlic. Będzie to jedyny nowy fotoradar, który zostanie ustawiony w województwie lubuskim! Montaż urządzenia zaplanowany został na początek 2021 r.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik bardzo dziękuje mieszkańcom, radzie sołeckiej, sołtysowi oraz organizacjom pozarządowym za ogromną aktywność obywatelską, dzięki której dużo łatwiej realizuje się zadnia służące ogółowi społeczeństwa. Udane przedsięwzięcie pokazuje, że warto angażować się w sprawy, które dotyczą naszej gminy i podejmować oddolne inicjatywy lokalne.
 
Stąd tak ważna jest akcja podpisywania petycji do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie budowy obwodnicy Szprotawy. Jest to jedno ze strategicznych zadań, które musi zostać zrealizowane, aby podnieść atrakcyjność gospodarczą gminy i by móc walczyć o nowe miejsca pracy oraz jakość życia mieszkańców. Akcja w dalszym ciągu trwa, więc zachęcamy do składania podpisów. Szczegółowe informacje w tej sprawie pod nr tel. 68 376 07 67.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL