Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Umundurowanie bojowe rozdane

W czwartek, 17 grudnia br., burmistrz Mirosław Gąsik przekazał gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych zestawy umundurowania bojowego, dofinansowane z budżetu Województwa Lubuskiego.
- Ochotnicze Straże Pożarne są niezwykle ważnymi jednostkami funkcjonującymi w strukturach naszej gminy – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – To dzięki pracy strażaków ochotników czujemy się bezpiecznie i wiemy, że zawsze możemy liczyć na ich szybką pomoc i wsparcie. Z tego powodu prowadzę intensywne działania na rzecz systematycznego doposażania jednostek w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego i medycznego. Sam jestem strażakiem ochotnikiem i doskonale wiem, jak wymagające i ryzykowne jest to zajęcie, dlatego leży mi na sercu wyposażenie strażaków w umundurowanie oraz ekwipunek, dzięki któremu będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo i uchronić życie ofiar katastrof, jak i swoje własne. Dzięki udziałowi Szprotawy w projekcie gmin województwa lubuskiego, opiewającego na kwotę 10 mln zł, gmina zyska nowe wozy bojowe. A tym razem, w ramach programu Bezpieczny Strażak, zestawy umundurowania bojowego otrzymały jednostki z Dzikowic, Leszna Górnego, Długiego oraz Siecieborzyc. Koszt zakupu to 42 tys. zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego – 21 tys. zł.
 
Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa przekazanie odbyło się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Obok burmistrza udział wzięli druh Jan Chmielewski Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Jan Marszałek Komendant Powiatowej Straży Pożarnej.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL