Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

„Zielona Orbita” przyjęta przez szprotawskich radnych

Podczas pierwszej w nowym roku sesji Rady Miejskiej w Szprotawie zadanie przebudowy wieży ciśnień oraz Parku Goepperta na Zespół Parków Linowych i Obserwatorium Astronomiczne „Zielona Orbita” włączone zostało do planów rewitalizacji miasta. Teraz przystępujemy do prac związanych z pozyskaniem wsparcia finansowego na realizację tego ambitnego projektu.
Intensywne prace nad zmianą Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016 – 2023 polegały na poszerzeniu katalogu zadań rewitalizacyjnych o przebudowę wieży ciśnień oraz Parku Goepperta na Zespół Parków Linowych i Obserwatorium Astronomiczne „Zielona Orbita” w Szprotawie. Wprowadzenie nowego przedsięwzięcia wiązało się z dokonaniem szeregu zmian w istniejącym dokumencie.
 
- Dumny jestem, że zmiany wprowadzone do strategicznego gminnego dokumentu rewitalizacyjnego zostały bardzo wysoko ocenione przez zespół ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Przy opiniowaniu podkreślono, że dodatkowe zadanie wraz z wyczerpującym uzasadnieniem sformułowane zostały w logiczny i przemyślany sposób, z zachowaniem wymogów technicznych obowiązujących przy tworzeniu tego typu dokumentów. Za wzorowy program serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom ratusza zaangażowanym w jego powstanie. Dziękuję również mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach, za cenne uwagi i wskazówki. Pozytywna ocena cieszy tym bardziej, że koszty poniesione przy tworzeniu Zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji wyniosły zaledwie 1,5 tys. zł. Dla porównania koszty pierwotnej wersji GPR, opracowanej za moich poprzedników, wyniosły 65,5 tys. zł oraz, dodatkowo 17,1 tys. zł na opracowanie diagnozy, która z przyczyn obiektywnych musiała zostać zlecona do wykonania przez pracownię badań socjologicznych. Teraz, z gotowym i kompletnym programem, przystępujemy do prac nad pozyskaniem zewnętrznego dofinansowania. Jak tylko gmina otrzyma niezbędne wsparcie, które warunkuje realizację projektu, w Szprotawie powstanie kompleks ścian wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży, obserwatorium astronomiczne oraz park linowy z pełną infrastrukturą wypoczynkową. Pozostaje już tylko trzymać kciuki za nasz wspólny sukces!
 
Zmiana Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016 - 2023 do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL