Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Akcja odśnieżania w Lesznie Górnym

Tegoroczna zima pokazuje swoje surowe oblicze. Ciągłe opady utrudniają walkę z zalegającym na ulicach śniegiem. Jednak zamiast narzekać na zasypane drogi czy chodniki strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z sołtysem i radą sołecką w Lesznie Górnym zakasali rękawy i ruszyli do oczyszczania zaśnieżonych tras.
Na szprotawskich strażaków ochotników zawsze można liczyć. Nieustannie w gotowości do gaszenia pożarów i niesienia pomocy ofiarom wypadków. Chętnie uczestniczą także w akcjach na rzecz lokalnej społeczności. Przykładem jest aktywność strażaków z Dzikowic podczas pierwszego lockdownu, kiedy pomagali najbardziej potrzebującym seniorom, przekazując im paczki żywnościowe. Podobnie jest także z sołtysami i radami sołeckimi.
Teraz druhowie z Leszna Górnego już po raz drugi włączyli się w akcję odśnieżania ulic swojej miejscowości. Wyposażeni jedynie w łopaty do odśnieżania szybko oczyścili chodniki z zalegającego śniegu, ułatwiając pieszym przejście do sklepu, szkoły czy kościoła.   
Burmistrz Mirosław Gąsik serdecznie dziękuje strażakom ochotnikom, sołtysowi Markowi Łukaszce oraz radzie sołeckiej za aktywność i bezinteresowną pomoc. Można narzekać, ale można też działać!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL