Logo: Szprotawa

Kalendarium

13 czerwca 1755: Szprotawa została zobowiązana do uprawy drzew morwowych

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Miododajne lipy z dofinansowaniem

130 sztuk lipy drobnolistnej wysadzonych zostało przy drogach łączących gminne miejscowości. Na to proekologiczne przedsięwzięcie Szprotawa otrzymała ponad 11 tys. zł dofinansowania ze środków Województwa Lubuskiego.
Lipa jest wszechstronną rośliną zarówno ozdobną, jak i użytkową. Jej biało- żółte kwiaty wydzielają intensywny miodowy zapach, przez co często oblegane są przez pszczoły, dostarczając im nektaru. Roślina służy również do produkcji leczniczych naparów, syropów, można dodawać ją do aromatycznych kąpieli relaksacyjnych. Tak piękne i dobroczynne drzewa posadzone zostały przy drogach relacji Pasterzowice – Witków oraz Pasterzowice – Kartowice, a także przy drodze biegnącej przez Bobrowice.
 
- Do udziału w akcji sadzenia miododajnych lip z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprosiłem przyjaciela naszej gminy Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza, któremu serdecznie dziękuję za udział w wydarzeniu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Podziękowania składam także drugiemu wielkiemu przyjacielowi Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi za udzielone dofinansowanie na zakup tych pięknych drzew. Wierzę, że promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne przyniesie korzyści nie tylko nam, ale przede wszystkim przyszłym pokoleniom!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL