Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Przykra woń utrapieniem Leszna Górnego i Sierakowa

Od kilku tygodni nieprzyjemny zapach niepokoi mieszkańców Leszna Górnego, gdzie zlokalizowana jest garbarnia wraz z obsługującą ją oczyszczalnią ścieków. Obiekty stanowią źródło emisji odoru, który odczuwalny jest również w Sierakowie. Burmistrz Mirosław Gąsik podjął działania zmierzające do ustalenia i likwidacji przyczyny problemu.
Skargi składane na ręce burmistrza i interwencje u radnych wskazują na wysoką uciążliwość emitowanego fetoru, powodującą znaczne obniżenie jakości życia. W opinii mieszkańców notorycznie odczuwalny nieznośny zapach utrudnia normalne funkcjonowanie. W zależności od kierunku wiatrów, mieszkańcy poszczególnych obszarów nie mogą otwierać okien czy spędzać czasu na świeżym powietrzu.
 
Według zapewnień świadomego problemu właściciela zakładu [pismo do pobrania] podjęte zostały już prace polegające na wyeliminowaniu przykrego odoru. Nad rozwiązaniem kłopotliwej kwestii z firmą współpracują specjaliści od oczyszczania ścieków i ochrony środowiska. Ścieki są regularnie badane przez akredytowane laboratorium, a wyniki przekazywane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.
 
Niezależnie od prowadzonych działań, burmistrz wystosował pismo [do pobrania] o udzielenie rzetelnych informacji o przyczynach pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, podjętych sposobach walki z problemem, a także o przedstawienie wyników badań zrzucanych ścieków oraz emisji zanieczyszczeń do atmosfery pod kątem zgodności ich z polskimi normami emisyjnymi.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL