Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Oddasz krew, a dla Ciebie zakwitnie łąka kwietna

W czerwcu obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy, który w Szprotawie świętować będziemy 8 czerwca dzieląc się naszą krwią z chorymi i cierpiącymi. Tego dnia przed ratuszem stanie krwiobus, a wszyscy którym uda się oddać krew otrzymają paczuszki siewne z mieszanką rodzimych dzikich kwiatów.
- Szprotawianie to ludzie o wielkich sercach, o czym wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się. Wiem, że nie zawiedziemy, licznie stawiając się na szprotawskim rynku, by podzielić się najcenniejszym darem jaki posiadamy – zachęca burmistrz Mirosław Gąsik. – Tym razem akcję krwiodawstwa połączymy z innym ważnym przedsięwzięciem. Każdy kto zostanie zakwalifikowany i odda krew otrzyma mieszankę nasion wieloletnich roślin kwitnących, by stworzyć z nich w swoich przydomowych ogródkach czy w skrzynkach na balkonach i tarasach, łąkę kwietną. Będzie ona cieszyć nasze oczy, ale przede wszystkim stanie się miejscem przyjaznym dla pszczół. Dzięki bogactwu roślin kwitnących w różnym czasie, miododajna łąka kwietna zapewni pszczołom dostęp do pokarmu przez cały sezon. To ważne przedsięwzięcie w czasie,  gdy życie pszczół coraz częściej jest zagrożone, a ich populacja zmniejsza się drastycznie z roku na rok.
 
Krwiobus dostępny będzie we wtorek, 8 czerwca br., w godz. od 9.00 do 12.00, przed szprotawskim ratuszem. Pamiętajmy, że mimo epidemii koronawirusa, wszystkie zdrowe osoby, przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa, mogą nadal dzielić się tym bezcennym lekiem.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL