Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

#Szczepimy się w Szprotawie

3 lipca br., podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie odbyła się akcja pn. „Szczepmy się”, popularyzująca ideę szczepienia przeciwko COVID-19.
W punkcie, zorganizowanym przez Urząd Miejski w Szprotawie oraz Ochotniczą Straż Pożarną, w przystępny i rzetelny sposób mieszkańcy gminy oraz odwiedzający goście informowani byli o szczepieniach, rządowej loterii i innych benefitach przysługujących zaszczepionym. Pracownicy oraz strażacy OSP udzielali również pomocy w zarejestrowaniu się na szczepienia. Obecna na miejscu pielęgniarka wykonała szczepienia wszystkim chętnym osobom.
 
Działania tego typu mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli i zbudowanie odporności zbiorowej, która w obliczu grożącej nam czwartej fali pandemii pozwoli uchronić istnienia ludzkie przed tą groźną w skutkach chorobą.
 
Skorzystaj z bezpłatnego transportu na szczepienia
 
Burmistrz Mirosław Gąsik przypomina również o możliwości skorzystania z DARMOWEGO transportu na szczenienia. Gmina w bezpieczny i wygodny sposób dowozi do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby, które nie mają możliwości dotarcia tam we własnym zakresie lub przy wsparciu bliskich.
 
Osoby, które chcą skorzystać z pomocy i mają wyznaczony termin szczepienia przeciw Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na transport pod numerami telefonów:
  • Koordynator Janusz Dyba dyżur informacyjny - telefon 605 047 412; w poniedziałki od 8-19, wtorek – piątek od 7-19.
  • Koordynator Marta Wojtkowiak dyżur informacyjny - telefon 68 376 05 87, w poniedziałki od 8-18, wtorek- piątek 7-18.
Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Szprotawa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także mieszkańcy mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.
 
LOTERIA SZCZEPIONKOWA – zaszczep się i wygraj!
 
Wykonaj szczepienie przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł zarejestrować się w Loterii Narodowego Programu Szczepień do 30 września i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wygrana jest możliwa przy pełnym zaszczepieniu. Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 zajmuje tylko chwilę. Możesz zapisać siebie lub kogoś bliskiego przez:
  • bezpłatną infolinię 989,
  • stronę www.pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie wysłany na numer 880-333-333,
  • pobliski punkt szczepień.
 
Loteria potrwa od  1.07 do 30.09.2021 r. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu oraz ukończony 18. rok życia. Zarejestruj się na swoim IKP przez stronę www.pacjent.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 989 i wyraź zgodę na udział w Loterii do 30 września.
Zwycięzcy otrzymają wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można wypłacić także w oddziale PKO BP.
 
Zarejestrowałeś się? Jesteś o krok od wygranej!
 
Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.
Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania: nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.
Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę.
 
Jak Twoje szczepienie wspiera gminę?
Jeśli jesteś po pełnym szczepieniu, to gmina, na terenie której mieszkasz, ma również szanse na nagrody finansowe, które będzie mogła wydać na dowolny cel. Pierwszych 500 gmin, które będą miały zaszczepionych 67% mieszkańców, otrzyma  100.000 złotych w ramach konkursu Gmina na Medal #SzczepimySię.
Gminy mogą wygrać kolejne środki finansowe w ramach konkursu „Najbardziej Odporna Gmina”,Kategoria Małe Gminy: skierowana do gmin do 30 tys. mieszkańców.
Do wygrania jest aż 1 mln zł – dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.
Drugi element konkursu to jedna kategoria ogólnokrajowa –  Najbardziej Odporna Gmina w Polsce.
Jest o co walczyć!
Gmina z najwyższym odsetkiem wyszczepionych mieszkańców w Polsce wygra 2 mln zł. Ważne! Laureatami poszczególnych kategorii mogą być tylko te gminy, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 50%.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL