Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Pomoc dla Gevelsbergu

W zeszłym tygodniu po nawałnicach i powodziach, które  nawiedziły Nadrenię Północną-Westfalię mocno ucierpiało również nasze partnerskie miasto Gevelsberg. Burmistrz Mirosław Gąsik zainicjował działania na rzecz pomocy mieszkańcom w walce ze skutkami żywiołu.
- W ostatnich dniach gwałtowne ulewy spowodowały stan klęski żywiołowej nie tylko w Polsce, lecz również u naszych zachodnich sąsiadów. Na skutek raptownych opadów, potoki zamieniły się w rwące rzeki, które wylały na okoliczne miejscowości. Doszło do zawalenia się budynków, wiele osób straciło życie. W takiej sytuacji nie możemy pozostawić naszych przyjaciół bez pomocy i wsparcia. W roku 1997 to Szprotawę dotknęła klęska powodzi. Wtedy mieszkańcy Gevelsbergu jako pierwsi pospieszyli z pomocą przekazując nam środki finansowe na naprawę powstałych szkód. Teraz przyszedł czas na wyciągnięcie naszej pomocnej dłoni.
W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami Gevelsbergu zadeklarowałem nasze szerokie, daleko idące wsparcie. Przekazałem również w imieniu całej społeczności szprotawskiej wyrazy współczucia rodzinom, których bliscy stracili życie oraz wszystkim osobom poszkodowanym. Wystąpiłem do Wojewody Lubuskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego o wsparcie finansowe oraz o zorganizowanie i skierowanie jednostek służb ratowniczych do usuwania skutków katastrofy. Dodatkowo, na wczorajszej sesji Rady Miejskiej szprotawscy radni podjęli uchwałę intencyjną o przekazaniu środków pomocowych z budżetu gminy. Chcę, aby nasi przyjaciele czuli, że w potrzebie mogą liczyć na nas, Szprotawian!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL