Kalendarium

15 sierpnia 1945: Uruchomienie zakładów dziewiarskich (późniejsza „Milana”) w powojennej Szprotawie

Aktualności

Aby skutecznie walczyć o zdrowie i życie mieszkańców. Zakup wozu dla OSP Siecieborzyce

29 października br. podczas sesji Rady Miejskiej szprotawscy radni podjęli decyzję o przekazaniu 75 tys. złotych strażakom ochotnikom z Siecieborzyc na zakup specjalistycznego samochodu patrolowo- gaśniczego. Kupno wozu wesprą również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Fundacja ENEA.
- Pod koniec września br. Ochotnicza Straż Pożarna w Siecieborzycach zwróciła się do mnie z wnioskiem o wsparcie finansowe zakupu profesjonalnego wozu Mitsubishi L200 do niesienia natychmiastowej pomocy w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie – wyjaśnia szczegóły projektu burmistrz Mirosław Gąsik. -  Znaczną część dofinansowania przedstawiciele jednostki OSP samodzielnie pozyskali z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze – 70 tys. zł oraz z Fundacji ENEA - 40 tys. zł. W tym miejscu składam wyrazy najwyższego uznania wszystkim strażakom oraz serdecznie dziękuję za aktywność i operatywność.
 
Sam jestem strażakiem ochotnikiem i doskonale wiem, jak specjalistyczny sprzęt jest ważny i pomaga w walce ze skutkami wypadków  czy klęsk żywiołowych. To dzięki właściwemu wyposażeniu możemy sprawnie i niezawodnie służyć Szprotawianom w potrzebie. Dlatego wraz z koalicyjnymi radnymi robimy co w naszej mocy, aby realnie wspierać systematyczną wymianę wyeksploatowanej i uzupełnianie brakującej strażackiej floty. Specjalistyczny samochód Mitsubishi będzie już piątym wozem, którego zakup wesprzemy finansowo w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
 
Dodam jeszcze, że z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 otrzymaliśmy 2,7 mln zł dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego naszej gminy. Oprócz zakupu samochodów, do gminnych jednostek OSP trafią 2 pilarki ratownicze, sprzęt i wyposażenie przeciwpowodziowe oraz dron z kamerą termowizyjną. Dodatkowo gmina objęta zostanie Zintegrowanym Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności.
 
Kupno auta patrolowo- gaśniczego o łącznej wartości 185 tys. zł zaplanowane zostało na przełomie listopada i grudnia tego roku.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON