Kalendarium

27 maja 1813: Wojska napoleońskie w bitwie wypierają ze Szprotawy oddziały rosyjskie

Aktualności

Nie daj się nabrać przestępcom – przyjdź na spotkanie informacyjne

Uważajmy na oszustów! Nie zachowując czujności, dosłownie, w kilka minut możemy stracić wszystkie nasze oszczędności!
Wciąż sporo osób pada ofiarą przekrętów „na wnuczka”, nabiera się na otrzymane sms-y z linkiem od „kuriera” oraz telefony od rzekomych pracowników banku i nie kierując się zdrowym rozsądkiem przekazuje PIN-y, kody BLIK oraz swoje dane. Efekt? Tysiące złotych skradzionych z kont.
 
Rozpoznanie oszustów utrudnia fakt, że na telefonie ofiar może wyświetlić się numer infolinii albo oddziału banku, więc ludzie przekonani są, że dzwoni do nich pracownik tej instytucji.
 
Przed atakiem przestępców - wykorzystujących coraz bardziej wyrafinowane sposoby na przechwycenie naszych danych -  można się jednak obronić. Wystarczy wiedzieć o co nigdy nie poprosi nas prawdziwy pracownik banku.
 
Spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną najpopularniejsze sposoby pozyskiwania przez cyberprzestępców naszych danych, oraz złote zasady bezpiecznego korzystania z elektronicznej bankowości poprowadzą przedstawiciele szprotawskich placówek bankowych oraz szprotawskiego Komisariatu Policji.
Spotkanie, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z COVID, odbędzie się 15 grudnia o godz. 14.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
Organizatorzy: PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., Bank Spółdzielczy w Żaganiu, Komisariat Policji w Szprotawie, Burmistrz Szprotawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON