Aktualności

Majowe Święta. Koncert z okazji Święta Konstytucji

Trzy pierwsze dni maja to bardzo istotne daty w historii Polski. Pomimo trwającej w Ukrainie wojny burmistrz Mirosław Gąsik życzy, by choć na chwilę zapomnieć o naszych troskach i spokojnie spędzić czas wolny, ciesząc się bliskością rodziny i przyjaciół podczas nadchodzącej majówki.
1 maja to Święto Pracy zwane inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. Ustanowione zostało w 1890 roku, jako wyraz pamięci dla robotników z Chicago, których protest przeciwko niesprawiedliwemu ich traktowaniu został brutalnie stłumiony.
 
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Pamiętajmy, by wywiesić flagę Polski na naszych domach i tym samym podkreślić narodową tożsamość. Wywieszenie flagi będzie również wyrazem pamięci w 101. rocznicę Powstania Śląskiego, które wybuchło w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku i było jednym z niewielu zwycięskich powstań narodowych w historii naszego kraju.
 
3 maja to Święto Konstytucji, obchodzone na pamiątkę uchwalenia przez polski Sejm w 1791 roku pierwszej w nowożytnej Europie i drugiej na świecie konstytucji. Z tej okazji Burmistrz Mirosław Gąsik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski wraz radnymi oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają na uroczysty koncert "Perły Polskiej Liryki Wokalnej", który odbędzie się we wtorek, 3 maja, o godz. 19.00, w Kościele pw. WNMP w Szprotawie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON