Aktualności

KSIĘGA KONDOLENCYJNA ŚP. FRANCISZKA SITKO

Szanowni Państwo, pogrążeni w smutku informujemy o możliwości dokonania wpisu w udostępnionej w Sali Rycerskiej szprotawskiego ratusza księdze kondolencyjnej śp. Franciszka Sitko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 26 listopada br., o godz. 12.30, na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie. Nabożeństwo żałobne w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie o godz. 11.00.
- Ta nagła śmierć Naszego Kolegi to ogromny cios, smutek i niedowierzanie, że już nigdy nie będzie nam dane porozmawiać, pośmiać się razem, pomówić o ważnych samorządowych sprawach. Był z nami, z naszą gminą od zawsze, odkąd tylko sięgam pamięcią. Manager - ikona, zarządzający przez wiele lat przykładnie naszym szprotawskim samorządem. Wspaniały mąż i ojciec; lojalny przyjaciel; sprawiedliwy i wyrozumiały, ale i bardzo wymagający pracodawca. Takiego Franciszka Sitko zapamiętam – wspomina burmistrz Mirosław Gąsik. – Zapraszam do podzielenia się w księdze kondolencyjnej wspomnieniami związanymi z Panem Franciszkiem. Niech nasze ciepłe myśli utrwalone na papierze będą otuchą i wsparciem dla Rodziny Zmarłego.
 
Franciszek Sitko urodził się w Jasieniu w 1933 r. Pracował w Nadleśnictwie, Szprotawskich Zakładach Przemysłu Terenowego, a potem w Lubuskich Zakładach Garbarskich, gdzie przez 20 lat był dyrektorem.
Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył w pracy gminnego samorządu, trzykrotnie wybrany do Rady Miejskiej w Szprotawie (1994-1998, 1998-2002, 2010-2014). W 1994 został również wybrany Burmistrzem Szprotawy i piastował ten urząd przez dwie, kolejne kadencje, do 2002 roku. Po raz trzeci został burmistrzem w 2006 roku,  na następne cztery lata. Kierował gminą łącznie 12 lat. To najdłużej w powojennej Szprotawie. Potem nadal angażował się w sprawy Gminy Szprotawa, jako radny i aktywny społecznik, z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej.
 
Podczas jego pierwszej kadencji w roli burmistrza, 17 maja 1996 r. doszło do podpisania pierwszej umowy partnerskiej z miastem Gevelsberg z Niemiec, z którym to Szprotawa nieformalnie współpracowała od lat 70-tych. Pan Sitko zacieśnił również kontakty i doprowadził do oficjalnego porozumienia z drugim miastem partnerem, niemieckim Sprembergiem. Umowa została podpisana w czerwcu 1999 r.
 
30 maja 2015 r. Pan Franciszek Sitko odznaczony został Medalem za Zasługi dla Gminy Szprotawy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON