Aktualności

NASTĘPNY KAMIEŃ MILOWY W BUDOWIE ZAKŁADU MINTH W WIECHLICACH

W ekspresowym tempie rośnie w siłę szprotawska strefa gospodarcza. Prace wykończeniowe przy budowie hali produkcyjnej grupy Minth idą równolegle z wyposażaniem jej parku maszynowego. 29 marca br. do zakładu wjechał pierwszy TIR z wielkogabarytowymi elementami maszyny, która będzie częścią nowoczesnego ciągu technologicznego do produkcji płyt podłogowych dla topowych marek samochodowych.
- Z radością informuję o kolejnym istotny etapie w budowie zakładu Minth Group – nie kryje zadowolenia burmistrz Mirosław Gąsik. – Podwoje prawie gotowej hali produkcyjnej przekroczył właśnie pierwszy samochód ciężarowy z elementami maszyny produkcyjnej na pokładzie. To oznacza, że załoga przystępuje do montażu linii produkcyjnej, tak aby dotrzymać sierpniowy termin rozruchu fabryki. Nieustannie prowadzona jest również rekrutacja na stanowiska produkcyjne i administracyjne. Docelowo utworzonych ma być 500 nowych, atrakcyjnych i konkurencyjnych miejsc pracy.
 
Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Wkrótce, w szprotawskiej strefie gospodarczej, prace związane z uruchomieniem swojego zakładu rozpocznie także SANHUA, światowy lider w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych.
 
Do rozbudowy hal produkcyjnych przystąpiła również firma Nord Systemy Napędowe, produkująca silniki elektryczne.
 
Praca wre, a nasi mieszkańcy już mogą cieszyć się z oferowanych kolejnych miejsc pracy, tu na miejscu, bez konieczności codziennego pokonywania dziesiątek kilometrów i tracenia cennego czasu na dojazd do pracy.
Przekazuję również naszym mieszkańcom ogromne podziękowania od kierownictwa grupy Minth za ciepłe przyjęcie ich do naszej społeczności oraz okazane zaufanie. Nasi azjatyccy przyjaciele ze swojej strony deklarują wsparcie i wspólne działania w kierunku nieustannego rozwoju naszej gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON