Aktualności

NAGRODA DLA NADLEŚNICTWA SZPROTAWA

Projekt budowy małej retencji Nadleśnictwa Szprotawa został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Kierownictwu oraz całej załodze szprotawskiej instytucji burmistrz Mirosław Gąsik składa serdeczne gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz ochrony naszych lasów.
- Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy uznania za zdobycie wyróżnienia w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie, w którym od blisko trzydziestu lat doceniane są najciekawsze dokonania polskich budowlańców.  W tym roku to Nadleśnictwo Szprotawa zostało uhonorowane zaszczytną nagrodą za wykonanie systemu małej retencji w zlewni rzeki Rudy.
 
Wasz projekt budowy 150 spiętrzeń, zastawek i pogłębiania stawów przy wykorzystaniu naturalnych jeziorek i zbiorników wodnych w znakomity sposób przyczynia się do ratowania najcenniejszych zasobów przyrodniczych, jakimi są nasze lasy. Cieszę się z następnych zapowiadanych inwestycji w zakresie budowy zbiorników gromadzących wodę i kolejnych kilometrów rowów melioracyjnych.
 
W imieniu własnym oraz całego szprotawskiego samorządu życzę całej załodze Nadleśnictwa Szprotawa dalszych sukcesów w pracy zawodowej i satysfakcji z wykonywanych obowiązków na rzecz ochrony i rozwoju lasów w naszym regionie.
 
Przypomnijmy, że w 2022 roku to szprotawska kładka upcyklingowa na łopacie turbiny wiatrowej zdobyła I miejsce jako obiekt mostowy w ogólnopolskim konkursie budowlanym „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON