Aktualności

WEJŚCIE GŁÓWNE KOŚCIOŁA JUŻ OTWARTE

15 grudnia 2023 r., po częściowej renowacji, otwarte zostało główne wejście Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Prace rewitalizacyjne współfinansowane są z Gminnego Programu Ochrony Zabytków w wysokości 25 tys. zł.
Szprotawska fara to najstarsza budowla w mieście, wpisana do rejestru zabytków. Jest także bardzo ważnym miejscem sprawowania eucharystii, modlitw i skupienia dla obecnych wiernych.
 
W połowie grudnia zakończyły się tam prace konserwatorskie i restauratorskie obejmujące rewitalizację zachodniej kruchty kościoła. Jak podają służby Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w kolejnym etapie odtworzone zostaną witrażowe szklenia okien i nadświetla drzwi. W centralnej niszy umieszczona zostanie kopia figury św. Jana Nepomucena. Oryginalna rzeźba, po konserwacji, eksponowana będzie we wnętrzu kościoła.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik składa serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu Ryszardowi Grabarskiemu za staranną i pieczołowitą opiekę nad świątynią, która jest naszym największym dziedzictwem i świadectwem dorobku naszych przodków.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON