Aktualności

DO ZIELONEJ GÓRY BEZPOŚREDNO ZE SZPROTAWY

1 stycznia br. wróciły długo wyczekiwane bezpośrednie połączenia do Zielonej Góry.W ramach linii 100 pojedziemy ze Szprotawy przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce, Kożuchów oraz Mirocin Dolny bezpośrednio do stolicy województwa 4 pary dziennie w dni robocze oraz 2 pary w weekendy. 
Funkcjonują również  połączenia do Nowej Soli, które dalej są skomunikowane z pociągami w kierunku m.in. Zielonej Góry, Szczecina i Leszna.
 
W ramach nowej linii 118 zaczynającej kurs w Żaganiu, pojedziemy ze Szprotawy przez Henryków, Dzikowice, Borowinę, Długie i Nowe Miasteczko do Nowej Soli 5 par dziennie w dni robocze oraz 2 pary dziennie w weekendy.
 
Jest to efekt niezawodnej współpracy Gminy Szprotawa i Związku Powiatowo-Gminnego Powiatu Żagańskiego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w porozumieniu, z którym linie będą wspólnie finansowane.
 
Dla uczniów żagańskich szkół średnich z terenu Witkowa i Siecieborzyc świetna jest  informacja o uruchomieniu nowej linii nr 21, którą dojechać można na zajęcia lekcyjne oraz z nich wrócić bez konieczności przesiadek.
 
Rozwijamy również komunikację w obrębie samej Szprotawy i osiedla Wiechlice. Do pętli na Sowinach przy ul. Wolności przedłużona została linia 1 do Leszna Górnego PKP, tym samym mieszkańcy Iławy dojadą częściej do centrum miasta oraz Osiedla Wiechlice.
 
Pojawiła się również linia nr 5 w zupełnie nowych wydaniu. Autobusy po raz pierwszy wjechały na ul. 3 Maja komunikując kolejną dzielnicę Szprotawy. Mieszkańcy „Zabobrza” mogą dojechać do centrum miasta, szpitala, szkół średnich, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz osiedla Wiechlice.
 
Połączenia pomiędzy Szprotawą a Wiechlicami uzupełniła  linia 0. Przypominamy, że bilet jednorazowy w obrębie miasta oraz osiedla Wiechlice kosztuje 2 zł, natomiast miesięczny 64 zł (za niecałe 33 zł bilet dla ucznia).
 
- Zachęcamy do wybrania właśnie tej formy transportu jako dojazdu do szkoły, pracy i na zakupy - mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Równolegle z systematycznym rozszerzaniem oferty inwestujemy również w tabor. Do końca 2024 roku pojawią się u nas pierwsze z 8 zakupywanych autobusów elektrycznych. Komunikacja stanie się wtedy bezpłatna dla wszystkich, którzy będą chcieli z niej skorzystać. To nasz duży krok w kierunku tworzenia ekologicznego i przyjaznego miejsca do życia.
 
Bartosz Sokołowski, wiceprezes Związku Powiatowo-Gminnego Powiatu Żagańskiego dodaje: - Nie zatrzymujemy się w rozwoju naszej oferty. Jako mieszkaniec Szprotawy jestem dumny, że znaczna część obecnego wachlarza kursów, obejmuje Gminę Szprotawa, a jestem pewny że to nie koniec.
 
Rozkład jazdy od 1 stycznia 2024 r. - https://szprotawa.pl/PL/3334/Rozklad_jazdy_autobusow/
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON