Aktualności

NOWE ŁAWKI NA SZPROTAWSKICH PROMENADACH

Malownicze widoki na dolinę Bobru i na przyrodę Parku Słowiańskiego już można podziwiać z perspektywy nowych solidnych ławek.
 
Siedziska rozlokowano wzdłuż utworzonej w ub.r. promenady nadbobrzańskiej, łączącej Szprotawskie Błonia z Parkiem Słowiańskim. Alejka posiada także własne oświetlenie.
Kolejna partia ławek trafiła na główną arterię Parku Słowiańskiego, w związku z przygotowaniami do otwarcia ścieżki archeologicznej o nazwie Starożytni Bobrzanie.
Zgodnie z sugestiami mieszkańców, dostawione zostaną kosze na śmieci, ale tylko poza obszarem leśnym. Jak informują leśnicy, śmieci w lasach są śmiertelnym zagrożeniem dla dzikich zwierząt, najmniejsze stworzenia zwabione zapachem często wpadają do pojemników i już nigdy z nich nie wychodzą. Takie odpady zagrażają przyrodzie także ze względu na możliwość zatrucia.
 
-Zapraszam naszych mieszkańców i turystów do spacerów po uroczych terenach zielonych, to ważne też dla naszej kondycji - zachęca burmistrz Mirosław Gąsik.
 
-Ławki zostały tak ustawione, by odpoczywający mógł spoglądać na rzekę Bóbr, na staw parkowy z wyspą w kształcie serca, na pomnik bitwy Chrobrego w 1015 r., czy cenne przyrodniczo mokradła Parku Słowiańskiego - informuje Maciej Boryna kierownik Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON