Aktualności

MINTH ROZWIJA SKRZYDŁA

W ostatnich dniach 2023 roku szprotawski oddział azjatyckiej Grupy MINTH otrzymał od Ministra Rozwoju wsparcie w kwocie blisko 19 mln zł na rozwój swojej działalności w Szprotawie. W fabryce powstają już części motoryzacyjne dla Mercedesa i Volvo. Wraz z rozbudową zakładu, produkcja obejmie takie topowe marki jak: Porsche, BMW czy Audi.
Zgodnie z zawartą umową o udzielenie pomocy publicznej, w formie dotacji celowej, na realizację budowy nowego zakładu produkcji obudów akumulatorów dla producentów OEM w sektorze motoryzacyjnym, MINTH zobowiązał się m.in. zainwestować w szprotawskiej strefie gospodarczej co najmniej 416 mln zł oraz utworzyć do końca 2026 roku nie mniej niż 250 nowych miejsc pracy i utrzymać je przez okres nie krótszy niż 5 lat.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla znaczenie inwestycji dla naszej gminy: - Wyrażam ogromną wdzięczność kierownictwu Grupy MINTH za to, że pokochali Szprotawę i właśnie u nas kontynuują  ekspansję swojej światowej marki. W ich ślady poszły kolejne azjatyckie giganty - SANHUA oraz KINGFA – podejmując decyzję o inwestycjach w wiechlickiej strefie gospodarczej. Dzięki tym firmom nie tylko nasi mieszkańcy, ale również regionu będą mieli kolejne miejsca pracy, a korzyści finansowe płynące między innymi z podatków lokalnych czy CIT pozwolą na intensywny rozwój całej gminy. 
 
Oczywiście, w kwestii nowych zakładów pracy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Nieustannie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych inwestorów, ale o tym niebawem …
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON