Aktualności

PODWÓRKO PRZY KOPERNIKA ZAKWITNIE NA WIOSNĘ!

Trwają prace rewitalizacyjne terenów przyległych do budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy Kopernika 8 w Szprotawie. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Przyjazne i bezpieczne podwórko”.
- Zarośnięte i zaniedbane podwórko przy Kopernika nabiera już kształtów – mówi burmistrz Mirosław Gąsik, który niedawno wizytował plac budowy. - Rewolucja funkcjonalna i wizualna rozpoczęła się od wykonania niezbędnych  rozbiórek oraz przygotowania i utwardzenia gruntu przed ułożeniem chodnika i parkingu. Kolejnym krokiem będzie montaż urządzeń zabawowych dla dzieci i elementów małej architektury typu ławki, czy pergole oraz połączenie ich z różnorodnymi zielonymi nasadzeniami.
 
Zachęcam wspólnoty mieszkaniowe do włączenia się w nasz program rewitalizacji podwórek. To łatwe narzędzie do przeprowadzenia metamorfozy od lat zaniedbanych terenów. Podkreślę, że wnioski można składać po spełnieniu dwóch warunków, tj. teren, który ma zostać zmodernizowany musi należeć do gminy, a wspólnota musi podjąć uchwałę, że odnowiony obiekt będzie utrzymywany przez nie, przez cały czas w należytym porządku.
 
Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie w ten projekt radnemu gminnemu Jerzemu Chmara oraz radnemu powiatowemu Maciejowi Borynie.
 
Wspólnie zadbajmy o piękną Szprotawę!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON