Aktualności

ROZPOCZYNAMY PRACE PRZY MODERNIZACJI SUW

16 lutego br. podpisana została umowa na generalny remont Stacji Uzdatniania Wody w Siecieborzycach, Dzikowicach i Borowinie. Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej załogi SzWiK z Prezesem Piotrem Ciołką na czele całość kosztów inwestycji zostanie pokryta w ramach PROW.
Burmistrz Mirosław Gąsik zaznacza, że to dzięki unijnemu dofinansowaniu już wkrótce ruszy kapitalny remont od lat eksploatowanej i niemodernizowanej infrastruktury wodno- ściekowej obsługującej tereny wiejskie. Przeprowadzona w ubiegłych latach inwentaryzacja wskazała na bardzo zły stan techniczny tych urządzeń. To między innymi brak systemów monitoringu jakości wody, wysoce usterkowa instalacja elektryczna, a w przypadku Dzikowic stwierdzone całkowite zużycie techniczne istniejących obiektów, instalacji i urządzeń w stopniu wykluczającym możliwość ich remontu. Wykonawcą inwestycji będzie firma  IMTechnika Sp. z o. o. z Kruszewa.
 
- Ogromnie cieszę się, że koszty przedsięwzięcia w całości pokryte zostaną z unijnej dotacji – mówi burmistrz. – W tym miejscu bardzo dziękuję Prezesowi Piotrowi Ciołce oraz wszystkim pracownikom spółki za efektywną politykę, mającą na celu niekredytowanie inwestycji z kieszeni Szprotawian. Mieszkańcy nie dołożą ani złotówki, a dzięki modernizacji unowocześniona zostanie infrastruktura, co bezpośrednio wpłynie na stabilność dostaw wody o odpowiedniej jakości, a także obniżenie kosztów eksploatacji urządzeń.
 
Za zaangażowanie w pozyskanie funduszy, a także nieustanne wspieranie rozwoju szprotawskich obszarów wiejskich dziękuję Arkadiuszowi Dąbrowskiemu Dyrektorowi Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON