Aktualności

KINGFA WKRÓTCE RUSZA Z BUDOWĄ FABRYKI W SZPROTAWIE

Pod koniec ubiegłego roku burmistrz Mirosław Gąsik wraz z dyrektorem generalnym firmy Kingfa Sci. & Tech Co. Ltd, Panem Li Nanjing  poinformowali o podpisaniu umowy sprzedaży 14 hektarowej działki w Wiechlicach, na której już niedługo powstanie nowy zakład produkcyjny.
- Firma Kingfa jest wiodącym na świecie dostawcą granulatu z biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i  elektronicznej. W szprotawskim zakładzie pracę znajdzie początkowo 100, a docelowo 400 osób – wylicza burmistrz. – To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Przy szprotawskim oddziale koncernu Kingfa powstanie Centrum Naukowo- Badawcze w zakresie wytwarzania nowych technologii, o które zabiegają najwięksi światowi dostawcy branży AGD. To dla Szprotawy naprawdę ogromna i niepowtarzalna szansa, by stać się jednym z największych ośrodków przemysłowych w naszym regionie.
 
Otwarcie zakładu i rozpoczęcie produkcji planowane jest na przełom roku 2024/ 2025. Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacją fabryki.
 
A wkrótce dalsze dobre wiadomości dla Szprotawy!!! ????

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON